Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 Pro ár laptoppal...

Windows 10 Pro ár laptoppal kedvezményes?

Figyelt kérdés
Laptop-ot szeretnék vásárolni. Néztem hogy ha külön veszek egy win 10 pro licencet akkor az kb 80000 Ft. Ha a laptopot úgy veszem hogy már eleve rajta van ez az operációs rendszer akkor úgy olcsóbb(mármint csak az op rendszer)?

2019. ápr. 23. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az os ára bele van építve a laptop árába. Egy os nélküli vagy Linuxos laptop kb 20-25 ezerrel olcsóbb, mint egy Win 10 (nem pro) rendszerrel előtelepített, azonos modell. A pro valószínűleg drágább, üzleti gépeken van előtelepítve, amik már eleve olyan drágák, hogy nem tűnik föl.
2019. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát 80ért egy kicsit sok...

[link]

2019. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
80k-t a Microsoft Store-ban néztem
2019. ápr. 23. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
És tudsz Hardveraprón is teljesen legális Windows 10-et venni, 5-10 ezer forintért.
2019. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shaddark ***** válasza:

Beépített windowsal valóban olcsóbb.

Én mindig így veszem a céges gépeket, laptopokat.

Otthonra viszont én is a hardverapróról vásároltam :)

2019. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokszor elmondtuk már itt is.


Géppel együtt azért olcsóbb, mert az OEM Windows, ami új gép vásárlása esetén már nem használható, újra meg kell venned.


A store-ban lévő Pro az retail, tehát ha gépet cserélsz, ugyanazzal a kulccsal aktiválhatod az új hardvereden is.


Amúgy azt is meg lehet fontolni, kell-e a Pro. Otthonra, hacsak nem akarsz BitLocker-t használni, vagy nincs ActiveDirectory-d nemigen van rá szükség, a Home bőven elég.

2019. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!