Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linuxot használjak?

Milyen Linuxot használjak?

Figyelt kérdés

Üdv. Laptopra szeretnék linuxot feltenni. Csak nem tudom hogy melyiket lenne érdemes. Sima netezős torrentes film nézős arányánylag erős laptop.

7.gen i5

4giga ram

1 terra HDD


Barátom a "Mint"-et ajánlotta. Meg is néztem nagyon tetszetős.


Ti melyiket ajánlanátok?

Illetve linuxnál vannak fontos beállítani valók?

Gondolok ilyenre mind drága Windowsnál hogy drivereket frissíteni,felesleges soha nem használt szolgáltatásokat kikacsolni,esetleg a deffender blockolni hogy ne tiltson le mindent :D Jó most kicsit túl dramatizálom de gondolom értitek hogy mire gondolok. stb.


Remélem tudtok segíteni és további szép napot mindenkinek :)



2019. máj. 2. 21:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
0%

1 tb.os wincsit rakd be dvdiró helyébe hozzávaló kerettel és lökj bele egy ssd-t bármelyik linux mellett is döntessz..

Ubuntut javaslom! Mindegyikkel van szívás de sztem. azzal kevesebb! 18.04 Lts vagy 19 de nem tart szinte semeddig lekapni a 2 isót aszt' kiírni rufusszal pendrivera..felzavarod oszt megkukkolod, hogy milyen..

2019. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
55%

Én a Mintet javaslom, esetleg Manjaro. De első körben Mint.


Aztán még nézz rá az ElementaryOS-re, mostanábn ezt nyúzom, ez is jó disztró.

2019. máj. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
57%

Előző vagyok, még erre "Illetve linuxnál vannak fontos beállítani valók?" annyit, hogy nem, nincsenek. Első körben a problémamentes telepítést kell összehozni, majd meg kell tanulni a rendszer használatát. Azt gondolom, egy kezdőnek ez is elég nagy feladat.

Aztán utána lehet a saját elvárásaid szerint faragni a rendszert, de erre nincs egységes megoldás. Én pl. telepítés után lightdm konfigot szerkesztek, az X11 billentyűzet kiosztást írok át, letiltok egyes szolgáltatásokat (avahi, thermald, stb.), de ez mindenkinél egyedi.

2019. máj. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Látom ahány ember annyi vélemény :)


Oke eddig köszönöm.

2019. máj. 2. 23:26
 5/37 anonim ***** válasza:

Azért nincs egységes vélemény mert a kezelőfelület más és az alapból installalt szoftverek 2-3 százalékban eltérnek. de mindegyikre ugyanazok a programok vannak mindegyikre ugyanazok a frissítések.


Azt tedd fel ami tetszik, kinézetre.

2019. máj. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
0%

Ja még valami. Ha valamit nem fogsz tudni a neten mindent Ubuntu dokumentaciobol fogsz kikeresni. Így ha magadat nem akarod megszivatni akkor Ubuntu vagy Linux mate vagy hasonló deb alapú rendszer ajánlott hiszen a legjobb doksik ehhez vannak.


Ha meg nem érdekel mélyebben a dolog akkor perverz gyerek vagy hogy a Windowst egy lassabb linuxra cserelsz de ez esetben mindegy melyik alap képernyőt nézed .

2019. máj. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
29%

Mivel az ubuntu debian alapú.

A Linux Mint pedig ubuntu alapú így sok különbség nincs.

A linux mintben több program van előre telepítve.


Az arch alapúak pl: a Manjaro, Antergos ezek kezdőknek nem ajánlott, több probléma léphet fel, de mind megoldható akár utána olvasással akár kérdezéssel, ajánlom LinuxMind csatornát, illetve van discord szervere is Linux témákkal kapcsolatban.

[link] neked kell eldönteni kérdező.

2019. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

A Mint egy jó választás, vagy Ubuntu. Sok dokumentáció van hozzá és könnyen kezelhető. Az, hogy melyik ablakkezelőve, az már csak az egyéni ízléseden múlik. Én KDE párti vagyok, de a Mate és a Cinnamon is jó. Unity nekem nem tetszik, de van, akinek az jön be.


Linuxon szerencsére nem kell driverekkel szenvedni, mert az eszközök 99%-át alapból felismeri, a többihez meg max letöltöd és kicsomagolod a drivert, vagy pl nyomtató esetén univerzális drivercsomagot telepítesz.

A szolgáltatásokkal szintén nincs szívás, mert csak a szükséges dolgok mennek, fölösleges dolgokat nem futtat, mint a Windows.


Ha hagysz egy kis időt, hogy kitapasztald, soha többé nem fog kelleni Windows, ez tuti.

2019. máj. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
39%

[link]

discord szerver:

[link]


[link]


[link]


Ezek az oldalak ha nem találsz semmi megoldást a problémádra akkor itt megprobálhatod elmondani.

2019. máj. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Tom Benko ***** válasza:
0%

Van egy földes HDD-d? Szerintem takarítsd le. :D


Amúgy azért is Archlinuxot ajánlom, mert a "kezdőknek nem való" annyiban igaz, hogy a hagyományos next-next-finish logika itt nem működik. Cserébe elég gyorsan ledobhatod a wines agybajokat. Plusz az ubis fórumokon elég sokszor az archwikire hivatkoznak, ha már problémamegoldás.

2019. máj. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!