Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Windows játék lehetett ez?

Melyik Windows játék lehetett ez?

Figyelt kérdés

Jó kis korszak volt régen mikor az ember meg nyitotta a start menüből a játékok mappát és az alapból feltelepített játékok közül választhatott az ember.


Nem emlékszem, talán win xp-n volt ez a játék, ahol fel le mozoghattál bal oldalt egy "űrhajó" szerűséggel, a gép pedig a jobb oldalon mozgott. Talán golyókat kellett kilőni, hogy lebontsuk egymás közt a falat, és ha ez megtörtént akkor egymást is tudtuk támadni. Volt ilyen rázó fegyver is benne, de nem emlékszem tényleg. Viszont hangulatos kis játék volt.


A neten sokat kerestem, de sehol nem találtam... Esetleg valaki nem tudja mi lehet ez? Vagy hol találok egy listát ahol a beépített játékok fel vannak sorolva?



2019. máj. 11. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem volt beépített szerintem (de XP-ben biztos nem, esetleg előtte), de egy klasszikus játék aminek van millió változata ugyanennyi névvel. "Breakout" volt a kezdete egészen 1976-ban:

[link]

És ebből egy egész műfaj lett végül, az alábbi keresőszavakkal: block-breaking game, brick buster, or brick smash, brick break, brick destroyer/destruction, or ball-and-paddle game

2019. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Jó kis korszak volt régen mikor az ember meg nyitotta a start menüből a játékok mappát és az alapból feltelepített játékok közül választhatott az ember.

"

Ma is meg lehet ezt oldani.

2019. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Robivosi ***** válasza:
100%
Meg bizony! Windows 8-10-re is. Csak az nem beépített játék volt. Xp-n, ha jol emlékszem, talán még flipper is volt. Aztán az Xp Plus letöltése után lett teke, meg még valami játékok.
2019. máj. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!