Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blendernél mit jelent a bake?

Blendernél mit jelent a bake?

Figyelt kérdés
nem elég a végén renderelni? ha egy folyamat után bake-re megyek az miért is jó?

2019. jún. 17. 17:59
 1/6 tabaki ***** válasza:
Ha jól értem, pont arra való, hogy a munkafolyamatokat kiszervezd a „nagy” renderelésből. Amit a bake már elintézett, azzal a rendernek már nem kell menet közben foglalkoznia, csak előveszi a kész adatokat. Ez egyrészt csökkenti a terhelést a végleges renderelés közben, másrészt a beállítás módosítása esetén sem kell a változatlanul érvényes tulajdonságokat újra és újra kiszámolnia a programnak.
2019. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ahha! Ertem koszi.

Most kezdtem foglalkozni a blenderrel es most tapasztalom mdg h egy nagybrendereles akar 15ora is lehet????!?? :D

2019. jún. 18. 00:59
 3/6 tabaki ***** válasza:
Persze, hogy. Ha a géped is bírja, nem túl nehéz olyan szcénát sem összerakni, amivel napokig eldolgozhat.
2019. jún. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
aha,és azt már olvastam,h sok progi,c4d,blender kihasználja a GPU-t a CPU helyett renderelésnél, de ha ez a cél mit kell nézni? RAM-ot főként?
2019. jún. 18. 10:35
 5/6 A kérdező kommentje:
mármint 3d tervezéshez
2019. jún. 18. 10:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Önmagától nem használ GPU-t, neked kell beállítani és eldönteni, hogy CPU-val, vagy GPU-val hajtsa végre a rendert. Utóbbi sok esetben jóval gyorsabb. GPU-s rendernél csak a kártyába épített RAM mennyisége számít. Hiába van 64 Gb RAM a gépedben, ha a GPU-ban csak 4. Továbbá érdemes megjegyezni, hogy könnyen előfordulhat, hogy régebbi kártyák nem kompatibilisek a GPU-s gyorsítással, és az sem mindegy, hogy AMD vagy Nvidia. Ezért érdemes mindig rákeresni, hogy a konkrét GPU a konkrét programban mire képes.


+1 tanács: a fenti információk önmagukban nem érnek semmit, ha a renderbeállítások nem stimmelnek. A 15 órás render simán lehet 15 perces is, de 15 napos is, attól függően, hogy jól állítottál-e be mindent, hogy optimalizáltad-e a jelenetedet.

2019. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!