Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Haldoklik vagy már teljesen...

Haldoklik vagy már teljesen halott?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy Asus 9800GX2 es videokarim amit nemrég vettem használtan , kb 2 hetet használtam éS egyik reggel amikor inditottam a gépet hallom hogy elindult a gép, hallom a windowsnak a start hangját de a képernyőm nem kapcsolt be , vagyis nem kapott jelet, néztem mi a fene lehet hogy miért nincs jel a videokártyától aztán rájöttem hogy hátul a kék led a videokártyánál amelyik a jelért felel nem világit.Kipróbáltam a másik kártyámmal , visszatettem a HD 6970 est és tökéletesen indult a rendszer egymás után akár töbször is..Visszatettem az nvidia karit azután pár újrainditás után valahogy adott jelt , égett hátul a DVI port mellet a kék led és sikerült elérni a windowsig.. Megnéztem GPU-z vel a videokártyát hogy neme van valami gond , ám az első GPU nál fura dolgokat irt ki , valami DDR4 es memória tipust irt , 4GB memóriát stb... Ez persze fizikai lehetetlenség mivel általános dolog hogy 9800GX2 DDR3 mas és 512 MB/GPU

Gondolkodtam hogy vajon mit tegyek hogy helyrehozzam , bios t akartam újrarakni ám nem kaptam a neten sehol egy normális ASUS 9800GX2 biost , és arra gondoltam hogy veszteni valóm már úgy sincs , csináljunk egy " self- bake" megoldást.. Magyarul sütést.Láttam egy cikket ami egy teljesen tönkrement nvidia 9800GX2 ről szólt hogy valaki self bake módszerrel teljesen helyrehozta a videokártyát.

Itt van az

[link]

Mi lenne a ti véleményetek? Érdemes megpróbáljam , vagy valami más megoldás volt valakinek ilyesmi problémája?

Megszeretném menteni ezt a kártyát mert a jövőre nézve talán értékesithetném is vagy megtartanám ha a másik valamiért elromlana...

Kérem csak olyan irjon véleményt aki jártas a témában ,aki meg poénkodni szeretne az inkább tartsa meg a véleményét.

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



#NVIDIA #haldoklás #self bake
2012. nov. 3. 11:12
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!