Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Panziótulajdonos vagyok,...

Panziótulajdonos vagyok, kellene valami program, amivel tudnám követni a foglalásokat és a szabad szobák számát. Tudnátok ajánlani lehetőleg ingyenes programot, ami erre alkalmas lenne?

Figyelt kérdés

2019. jún. 28. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha recepciós Excel táblázatban vezetné, az nem egyszerűbb? (laikus vagyok sorry)

sourceforge.net, github.com vagy hasonló oldalakon nézz szét, hátha, megkérdezheted a FreePC-hu levelezési listán is, hátha lenne valami ötletük.

2019. jún. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rákerestem hogy "room reservation freeware program" és elsőnek ezt adta ki, lehet segíthet:

[link]

Esetleg érdemes lehet "room booking freeware program" kereséssel is megpróbálkozni.

Itt pedig a top 5 ingyenes, nyílt forráskódú hotel management programokat hasonlítják össze:

[link]

Érdemes lehet még további "open source hotel management software" szavakkal keresni, ha e top 5 a célnak nem lenne megfelelő.

Ez pedig iskoláknak van, de - mivel sajnos laikus vagyok - nem tudom: panzió esetében is alkalmazható lenne -e szoba foglaltságának nyomonkövetésére:

[link]

2019. jún. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jelenleg a foglalások hogyan történnek?
2019. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tudnék egy magyar nyelvűt, ingyenes, de már nem fejlesztik tovább (a fejlesztője kivándorolt) és karakteres DOS-os képernyős (már vagy 20 éves program) és nincs supportja (ezek miatt lett ingyenes). Ha így jó, akkor feltöltöm valahová és lehet használni egészséggel. Nekem egy 10-15 évvel ezelőtti szállodai telepítés után maradt meg a telepítőlemeze, azt fel tudom tölteni, ha megtalálom.

Az interneten elérhetők inkább csak először ingyenesek, utána bizonyos funkciókért, vagy egy idő után valamilyen okból mégis fizetni kell, például limitált a szobák nyilvántartási lehetősége, stb.

Ez azért van így, mert az "ingyen" szoftvert könnyebben veszik a felhasználók használatba (mert ingyenes letölteni, telepíteni, regisztrálni) és amikor már használják a felhasználók, akkor könnyebben fizetnek menet közben a használatért, vagy több funkcióért, vagy karbantartásért, stb.

Ez ma már nagyon elterjedt üzleti modell és több pénzt keresnek vele a szoftverfejlesztő cégek, mintha csak előre kérnének egy összeget érte. Végül minden pénzbe kerül, mert a programozók sem ingyen dolgoznak, ahogy bárki más.

2019. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A DOS-os is (esetleg) megfelelő lehet neki biztosan, ha lehet valamilyen manapság is használható korszerű formátumba exportálni az adatokat. Az ékezetekkel bár lehetnek gondok esetlegesen. Nem tudom valamiféle konverzió bele lett -e építve.

Mindenesetre nagyon érdekes lehet megszemlélni a programot, a telepítőt, miként működik.

Ha valamilyen open-source alternatívát sikerül találni a problémára (mint ahogy 2. válaszomban próbáltam keresni ilyet), akkor az végig ingyenes maradna.

Remélem, hogy talál az illető megoldást problémájára.

2019. jún. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok reagálni az összes megjegyzésre/kérdésre. Idáig a foglalásokat csak egy füzetbe vezettük, de a sok módosítás és a megnövekedett szobaszámok miatt most már elég körülményes ez a módszer. Ha más nem egy Exceles módszerre át kell térjek. Az excell-be boldogulok, elég sokmindent megtudok csinálni vele, de nem tudom igazán, hogy lenne előnyös egy adatbázist összeállítani, hogy a lehető legátláthatóbb legyen. Végigpróbálgatom a megadott lehetőségeket, valamelyik csak beválik. Viszont a 4 hozzászóló ha tudna adni egy linket, megpróbálnám a dos-os változatot is. Mindenkinek köszönöm a segítséget!
2019. jún. 30. 12:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Én írtam a dosos programot. Ha hétvégén hazamegyek, akkor megkeresem a lemezt. Sok ilyen telepítőt eltettem, még rendszergazda koromból. Írok privátot, ha megtaláltam.

Van még egy hátránya a felsoroltakon kívül, amit kifelejtettem. A szállodai programoknak már kötelező jelenteniük a vendég adatokat a NAV-nak. Ezt a követelményt ez az említett program nem tudja teljesíteni, mert régi. Lehet, hogy a többi ingyenes program sem tudja, nem tudom. Ami nem tudja, ahhoz technikailag lehet készíteni egy olyan külső programot, amely közvetlenül ezeknek a programoknak az adatbázisából nyeri ki az adatokat és továbbítja a NAV-nak, de egyrészt ezt pénzbe kerül megíratni, másrészt nem tudom, hogy pontosan milyen szabályok vonatkoznak erre, meg lehet-e oldani külső segédprogrammal, mert vendéglátó szoftverekkel kapcsolatos pontos szabályozással nem vagyok képben. Az is lehet, hogy csak bizonyos szobaszámnál nagyobb szállásadók esetén kötelező ez.

Például, bár az első válaszoló ötlete is jó szerintem, hogy még egy excel táblázat is megfelelő lehet nyilvántartásra, de a fenti szabály miatt ez is problémába ütközhet.

2019. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én írtam a dosos programot. - Félreérthető, mármint nem én fejlesztettem, hanem én írtam ide az egyik válaszba.
2019. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha fizetnél érte, akkor esetleg egy elég jól személyre szabott alkalmazást tudnál kapni, amiben számotokra a legkényelmesebb módon tudnátok kezelni az adatokat


viszont ahogy nekem tűnik most mondhatni üres kézzel vártok valamit

nem akarok beleszólni a dolgotokba, de szerintem jobb lenne igényeket támasztani, hogy pontosan mit is tudjon és mi az amit jó lenne, ha tudna az adott program


azért pl jó lenne ha a weben le lehetne adni rendeléseket és tudná kezelni a program ezt

2019. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Erdélybe lakom, és itt működtetem a kis panziót, ami négy szobából állt összesen idáig, most még hozzájött 3, ezért idáig csak füzetbe vezettük a foglalásokat. Itt legalábbis idáig senki nem mondta, hogy online kell jelenteni a foglalást. Ha kellene itt is, egész biztos, hogy mondták volna. Mindössze 3 hónap van, amikor lenne foglalás (nyáron), akkor is csak legjobb esetbe 2-3 hétvégére 1-2 napos vendégek, legtöbbször csak 1-4 közötti személy. Tehát messze nincs teljes foglaltság még a szezonban sem. A kasszagépet kötelezték, ami alkalmas arra, hogy online továbbítsa a nyugtákat, de egyelőre nem kell használni ezt a funkciót, csak valamilyen adathordozón lementeni és majd a bevalláskor elvinni. Ezért gondoltam, hogy esetleg kipróbálnék egyelőre egy ingyenes programot, de akár füzetbe is lehet vezetni tovább, amennyi foglalás van évente (az érdeklődéseket leszámítva a tényleges foglalás 15-20 évente). A további 3 szobát nem azért készítettem el, mintha olyan jól menne, hogy megéri, de mivel egy udvaron laktam szüleimmel, közben a szüleim meghaltak, és évek óta üresen használatlanul állt a másik ház, ezért egy kis átalakítással abból is panziót készítettem. Van azért 2-3 alkalom évente, amikor a 7 szoba is megtelne.
2019. júl. 8. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!