Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lesz ha nem aktíválom a...

Mi lesz ha nem aktíválom a Windowst?

Figyelt kérdés

Na üdv mindenki! A kérdés nem igaz ebben a formában.

Van egy Windows 1709 a gépemen! Frissitettem már és minden verzió egyre rosszabb egy HDD-n. Mármint lassan nyílnak a programok stb. Ezzel a verzióval megy minden rendben és itt simán ki tudom kapcsolni a Windows Update-tet.

Leszedtem a WinaeroTweaker nevű programot. Ott szépen mindent ami nem kell nekem kikapcsoltam, át szabtam ahogy nekem kell.

Ezzel gyakorlatilag nullára csökkentettem a felesleges háttérben futó szolgáltatások számát. Konkrétan mikor nem csinálok semmit akkor a gép sem csinál semmit. Új Windowsal meg minden szolgáltatással nem volt üresjárat sosem... :D

Pedig nem rossz gép vagyis Windowsra bőven elégnek kellene lennie! Bár évek óta nem költöttem rá a videókárytán kívül.

FX 6300, 8GB Ram, WD Blue, GTX1060 3GB.

Ennek szerintem bőven elégnek kellene lenni Windowsra. A játékok is szépen mennek.


Na de a lényeg:

A Winaero egy szolgáltatást nem tudott kikapcsolni, illetve nem volt rá lehetőség az pedig a MS szoftver védelmi szolgáltatás.

Utána olvastam. A regeditben átírtam amit kell 4-es értékre. Így szépen le is tiltotta a fenébe.

De ez tényleg azzal járt amit írtak! Nem tudja nézni, hogy aktiváltam e a Windowst. Konkrétan azt írja, hogy nem!


Nincs az asztalon logó, hogy aktivàlni kell stb.

Kell ezzel foglalkozni? Lesz belőle valami baj?


Különben meg milyen szolgáltatás az amelyik random nézegeti, hogy eredeti a Windows.?! :))) Egyszer egy nap megnézi, nem érdekelt volna, de így tovább nem toreláltam.


Már egész élhető a rendszer!



2019. júl. 22. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

1709-es windows elég régi, majd ha szépen benyelsz valamit a számos biztonsági résen amit a rendszer tartalmaz akkor már késő lesz.. :)


Semmi gond nincs egyébként az új 1903-al.

2019. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, hogy nincs semmi baj az új Windows 10-ekkel! Viszont nekem nem kell.

Valószínűleg sebezhető igen, mert a WannaCry utáni frissítések vannak benne és úgy kb mentes minden processzor lassító folttól, de én nagy ívben teszek a biztonsági résekre.

Miért lenne késő? Évek óta nem láttam a gépen vírust! Pedig szökőévekben teszek fel vírusirtót ellenőrizni. Ha meg valami homi kis hacker zsarolna az adataimmal és zárolná a HDD-m nyomok egy Format C,D-t ha kell. Azért a terra nCore adatért meg pár Steames játékáért nem kár, újra leszedem. Minden ami hiányozna, fontos magán dolog az iCloud felhőben vannak.

2019. júl. 22. 22:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha megszerzik a steames adataidat, az kellemetlen is tud lenne, de egyébként nem lesz semmi, ha nem aktiválod a windowst. Legalábbis úgy hallottam, hogy windows 10-nél már tökmindegy.


[link]

2019. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!