Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JavaScriptben hogyan kell ezt...

JavaScriptben hogyan kell ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem tanulni, szóval nagyon kezdő vagyok. Részleteiben értegetem, de sehogyan sem tudom összepakolni. Ez az: "Számoljunk egy ciklussal 1-től 10-ig. Minden körben Írjátok ki a konzolra a ciklusváltozó értékét. Ha ciklusváltozó egyenlő lesz kilenccel, akkor hívjatok meg egy függvényt, adjátok át neki a ciklusváltozót, ami megszorozza 10-zel és kiírja a konzolra. "

2019. aug. 10. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kérdést tegyél fel, ne feladatot.
2019. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Úgy kell megoldani, hogy csinálsz egy ciklust, ami 1-től 10-ig számol. A ciklusban kiírod a konzolra az értéket, és ha az 9, meghívod rá a függvényt ami szorozza, és azt írod ki.
2019. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

for(var i = 1; i <= 10; i++) {

console.log(i);

}

if (i = 9 ){

i = i * 10;

console.log(i)

}



Parancsolj, valami ilyesmi.

2019. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
második console log után egy pontos vessző lemaradt.
2019. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

#3 Te most trollkodsz? Elolvasni sem sikerült szegénynek a feladatát, de hogy cikluson kívül próbáld használni a ciklusváltozót, ráadásul IF feltételben értéket adsz neki.. övön aluli.



function szorzo(num){

console.log(num * 10);

}


for(var i = 0; i < 10; i++) {


console.log(i);

if (i == 9 ){

szorzo(i)

}

}

2019. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem egy hiper precíz kód volt, de konzolba lefutott és azt adta amit kell. :D
2019. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ez nemhogy nem hiperprecíz kód, de gyakorlatilag minden sor bűzlik valamilyen hibától, és a végeredmény sem az, aminek lennie kell (és főleg nem azt csinálja, amit a feladat kér).
2019. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az #5 választ már csak annyiban javítanám, hogy az a for ciklus 0 és 9 között fog számolni, a feladat pedig 1-től 10-ig írja.
2019. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!