Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha cserélem az üres dbf-et...

Ha cserélem az üres dbf-et egy excelben kitöltöttre, akkor működni fog? Mellette azonos nevű CDX - szerintem index - állomány van.

Figyelt kérdés
Sok adatot kellene rögzítenem egy programba. A programon kívül excel-ben meg tudom nyitni a dbf-et, amibe gyorsan ki tudom tölteni. Ha elkövetem és még sem jó, akkor visszacserélve az üres dbf-re a program hibátlanul (és üresen) futni fog?

2019. aug. 15. 14:38
 1/5 Shaddark ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek. A programod valószínűleg hozzárendelt a dbf-hez egy index táblát is. Esetleg ha van a programban újraindexelés...

De tölts le ingyenes dbf editort, és told azzal.

Open Office pl. én csináltam már ilyet vele...

2019. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"Adatbázisok frissítése" menüpont van - talán az az újraindexelés...
2019. aug. 15. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem működik, azt is megteheted próbaképpen, hogy az indexet átnevezed vagy elmozgatod onnan (tehát mintha törölnéd), és a progi (vagy akár az adatbázismotor) jó esetben létrehozza az aktuális dbf alapján.
2019. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha nem jön be és visszamásolom az eredeti dbf-et, akkor minden rendben, igaz? A programban kárt nem tudok így tenni?
2019. aug. 15. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezért is nem törlést írtam, csak átnevezést. Ezzel nem teszel tönkre semmit. (Garanciát persze nem adhatok, de én ezzel próbálkoznék, ha a programnak nincs reindex funkciója.)
2019. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!