Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » "A ciklus a tömbön kívülre...

"A ciklus a tömbön kívülre mutatott. " Ilyenkor pontosan mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Sajnos a programot nem találom, nem tudom pontosan megmutatni, csak abban vagyok biztos, hogy for cikluson belül egy másik for ciklus ment.

A tanár se tudta megoldani, úgyhogy mondta, hogy hagyjam rá, most viszont nem találom, több hónapja volt.


2019. szept. 9. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval valamikor valahol valamiért fellépett egy hiba. Értem.
2019. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Köszi az infót.
2019. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ez volt a hiba.
2019. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 CspCsj ***** válasza:
82%

Engem az érdekelne, hogy miért most?

Álmodtál róla?


Egyébként ha tippelnem kéne, akkor a ciklusszámláló túlszaladt, pl. ezer elemű tömbnél az ezeregyedikre hivatkozott.

2019. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bacatta válasza:
39%
Valószínűsíthető hogy egy fügvényen belül akartál egy nem globális válzozót változtatni.
2019. szept. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Vagy inkább egészen biztos, hogy nem.
2019. szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

Ehhez mindössze a két ciklust és a tömbödet kéne ismernünk. Esetleg próbáld meg újra megírni – ha megint előjön a hiba, be tudod mutatni, ha pedig nem, akkor megvan a jó megoldásod, amelyikkel össze tudod vetni a régit, amikor végre-valahára előkerül. Lehetne éppen bágyadtan ötletelni, hogy hogy mondjuk egy t[10] tömbnek megpróbálod elérni a nem létező t[10] elemét, vagy a ciklusváltozók beállításánál felcserélted a tömb méreteit, de az efféléket a tanárnak illett volna észrevennie, úgyhogy legalábbis valószínűtlen.

Mellesleg kíváncsi volnék, hogy hogyan állapítod meg, ha valaki véletlenül látatlanban bemondja a frankót. Amíg nincs meg az eredeti, addig vagy jót mondott, vagy sem. Keresgélj még.

2019. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul emlékszel a hibaüzenetre, mert ez így fából vaskarika. Van ciklus, ciklusváltozó, és van a tömb indexelése. Ezek hibái el szoktak különülni egymástól.

Nem ez volt véletlenül? "Az index a tömb határain kívülre mutatott"

2019. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen nyelven volt, de gondolom, nem Fortran vagy Matlab, melyek 1-től indexelnek. A legtöbb modern nyelv 0-tól indexel. Ezt fontos tudni.

Példa for ciklus:

(for int i = 0; i < array.size(); i++){}

Könnyen lehet, hogy a középen álló egyenlőtlenségbe beleírtad az = jelet is. Ez így nem jó.

2019. szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!