Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol szerezhetnék ingyenes...

Hol szerezhetnék ingyenes magyar névlistát?

Figyelt kérdés
Szeretnék adatbázist készíteni magyar vezetéknevekből, a legjobb lenne, ha lenne a nevek mellett gyakorisági érték is. Van valami ingyen hozzáférhető lista, ahol géppel feldolgozhat formátumban szerepel sok magyar név? Olyasmi, mint egy telefonkönyv, de nem kell telefonszám, sem lakcím.

2019. szept. 13. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos adatok a Belügyminisztérium Nyilvántartások Vezetéséért Felelős Helyettes Államtitkárságától:

[link]

2019. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na igen, ez a top 100, de nekem egy teljes lista lenne jó, több tízezerrel. Ha mondjuk egy telefonkönyv vagy bármilyen országos adatbázis névtára meglenne.
2019. szept. 13. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kereső:

* [link]

és böngészhetsz adatbázisokban:

* [link]

olvashatsz róluk enciklopédiát:

* [link]

egy családfa-kutató oldalon is összeszedték őket:

* [link]

2019. szept. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz, ezek jók, bár én is megtaláltam őket. A baj az velük, hogy nekem gép feldolgozásra kéne, egy SQL adatbázist szeretnék létrehozni a nevekből, és ha csak weboldalon vannak, akkor ehhez egy web scraper programot kell írnom, ami végigmegy az egyes lapokon és kibányássza a HTML forrásból a neveket. Ezt akartam elkerülni. A radindex elég sok rekordot tartalmaz, abból kitermelem.
2019. szept. 13. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fontosak a magyar nevek, akkor gugli keresés javaslat: name database generator

Ez egész jónak tűnik, nekem most 10 000 nevet megcsinált.

[link]

2019. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy hasonlót próbáltam én is, amikor feltettem a kérdést:


[link]


Ez se rossz, de még jobb lenne, ha minél realisztikusabb magyar nevek sokasága jönne létre. Igazából amire most kell konkrétan, arra jó lenne egy egyszerű megoldás is, de úgy voltam vele, hogy ha már lúd, legyen kövér, miért ne igazi adatokból merítsek.

2019. szept. 19. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!