Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascirpt: Van olyan kod,...

Javascirpt: Van olyan kod, amivel egy szint tudok megvaltoztatni, getelementby ID, value, name. Nelkul? A tobbi lent.

Figyelt kérdés
4 radio button-bol egyet kivalasztok, ami kek szinure valt at. Miutan megnyomom a "submit" gombot, mondjuk a kek atvaltozik sargara. de itt csak a "checked" gombnak kene atvaltania. Lehetseges ez valahogy?

2019. szept. 27. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
és akkor mi alapján?
2019. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
getElementsByTagName és azok küzül a checked? Egyébkétnt meg mért nem használsz pl jQueryt, azzal pofon egyszerű lekérni a kiválaszott rb-t.
2019. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elsőre még JS sem kell, a :checked selectorral mezei CSS is elég. Mittudomén "input:checked", vagy ennél lehet szűkebben is a konkrét htm lstruktúrától függően.


A másodikhoz meg kell egy addEventListener a form 'submit' eseményére, és ott ugyanezzel a selectorral megkeresed a radio gombot, és a style-jába beleírod a megfelelő CSS szabályt.

2019. szept. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2

mert a jquery elavult... akkor nagyon jó volt, amikor a különböző böngészők másképp működtek, polyfillnek első osztályú, de a natív JS is elég erős már ahhoz hogy production kódot tudj csinálni vele

Amiért ma is sokan használják, az:

1. beragadt a projectbe és túl sok helyen használják

2. Jquery UI widgetek miatt kell

2019. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: csak példaként említettem, de ugyanígy lekérheti pl a document.querySelector-ral is.. a lényeg, hogy sima css selectorral le tudja kérni az objektumot és úgy változtatni a színt.
2019. szept. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolag jottem ra, hogy a kerdest nem tettem fel pontosan.

Ez egy javascripttel keszitett kviz, ahol elertem azt, hogy a submit gomb megnyomasa utan a jo valaszok zoldre valtsanak (getelementbyid segitsegevel) Viszont ha valaki megjelolt egy valaszt ami rossz azt nem tudom atszinezni pirosra.Amivel probalkoztam az felulirna a masikat es nem mukodik a "submit" resz.


itt az egesz amit keszitettem:

[link]


Elore is koszonom.

2019. szept. 29. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!