Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire érdekli manapság az...

Mennyire érdekli manapság az okostelefonos usereket, hogy mennyi adatot forgalmaz egy app? Egy appnak spórolnia kell a nettel?

Figyelt kérdés

Írogatok egy androidos app-ot, és azon gondolkoztam, hogy mennyire kell odafigyelni arra, hogy ne töltsön sok adatot.


Szoktam látni embereket videókat nézni a metrón, meg ilyesmi, ami nyilván fogyaszt, ezért nem tudom, hogy mennyire érdemes foglalkozni azzal, hogy mennyit tölt az app (néhány megabyte-ról van szó futásonként).


Vagy a korlátlan netes user a kisebbség, és a többségnek számít, hogy ne forgalmazzon sokat?



2019. szept. 30. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon oda kell figyelni mind az adatforgalomra, mind az akkumulátorhasználatra is.
2019. szept. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ugye az a kérdés, hogy mi számít soknak. Pár megabyte az sok?


Pl. megnéztem az Indexet mobilnézetben, és 1 megabyte egy főoldal letöltés, rákattintottam egy cikkre: 600 kbyte, vagyis ha az ember simán csak úgy böngészget, akkor is összejön ennyi bőven.


Nem tudom, mennyire jellemző az Opera Mini Extreme módjának használata, meg hasonlók, ami kevesebbet tölt, de azért elég sok oldalt el is ront.

2019. szept. 30. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincsenek ilyen nagy igazságok, hogy mi sok, mi nem sok.

Eleve alkalmazásfüggő a dolog.

2019. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem jobban érdekel, hogy mit forgalmaz, mint hogy mennyit. A domain hívások 80-85%-a például felhasználói szempontból teljesen indokolatlan (reklám, adathalászat).
2019. okt. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel van olyan mobilos csomag amivel korlátlan a facebook, deezer meg még jónéhány phaszság, olyat is el tudok képzelni, amivel a youtube ingyenes. Szóval lehet hogy olyat láttál a metrón.


De az is lehet hogy gépről másolta a telefonra.


Mindazonáltal én rühellem mikor elindítok valamit, és elkezdi bőszen letölteni az egêsz internetet. (Pl facebook)

2019. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A cache elég fontos a spórolás szempontjából, egyébként szerintem nem sok.
2019. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy megabájt sok - Másodpercenként rengeteg.

Indulásnál is az. Lehetne hash-elni és úgy ellenőrizni, db-ben tárolni, tömöríteni, inkrementálisan updatelni stb.


De csak akkor, ha igényes vagy. Ezek nélkül is el lehet adni appokat és a user használja egy darabig. De ha piacot akarsz magadnak szerezni, akkor szükséges az optimalizálás.

2019. okt. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is beletettem inkább, hogy elmenti azokat az infókat, amik nem változnak, és csak a dinamikusakat szedi le netről.


Sebesség szempontjából is jobb, mert a flash memóriából azért gyorsabban bejön, mint hálóról.

2019. okt. 4. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Pro :)
2019. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!