Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python formázási feladat...

Python formázási feladat megoldása?

Figyelt kérdés

Az alábbi Python programozási feladatot kaptuk az e-learning-en keresztül. Ha esetleg valaki tudna segíteni a megoldásban, nagyon megköszönném!

[link]



2019. okt. 4. 17:25
 1/7 A kérdező kommentje:

Ez az utasítás része:


Írtunk egy programot, mely táblázatos formában írná ki az adatokat, de valamit elrontottunk. A feladatot, hogy kijavítsd a formázásokat.


Amit látni akarunk:


name: 10 karakteren, balra igazítva

year of birth: 8 karakteren, középre igazítva

balance: összesen 10 karakteren, 2 tizedesjegy pontossággal, jobbra igazítva


És ez van a parancsértelmező ablakba elkezdve:


#az 5-ös számokat cseréld ki a megfelelő formázásra

#a változó nevét, a helyőrzők nevét, sorrendjét ne módosítsd.

table_row = "{_name:5}|{_year:5}|{_balance:5}"

2019. okt. 4. 17:58
 2/7 A kérdező kommentje:
A feladatban ilyen formában miért nem tudtok segíteni?
2019. okt. 4. 18:49
 3/7 tabaki ***** válasza:
39%
A feladatban nincs mit segíteni, az már kész. A te igyekezetedet szívesen megtámogatja, aki ért hozzá, de abból még nem mutattál semmit.
2019. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

mindenki ugyan azt a hibát követi el: ide nyomja a feladatot, de semmiféle próbálkozást nem mutat


egyébként a feladathoz mellékelt linken minden benne van

keresési javaslatok az adott oldalon:


"Keyword arguments"

"Code #7"

2019. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


fstring még jobb megoldás 3.6-tól felfelé

f"str1 {code:>_9} str2"

code lefordul és behelyettesítődik

: után jön a formázás

<,^,>,= itt is működik

padding is működik

és string hossz definíció is működik

2019. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2019. okt. 4. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nem esett le, hogy string formatot nem ismeri, annak nem lennék a kollégája...

Abban van ráció, hogy nem tett fel a

Kérdést a kérdező. Pedig egyszerű lenne : mit jelent, hogy formázni, hogy kell Pythonban formázni?

Aztán az is jogos lenne, hogy erre ott a Google, hiszen bírod, hogy python formázás, vagy még jobb, ha ezt angolul írja be, és jönnek is a megoldások. De nekem pl első két lapon sehol nem volt említve az f string, ami bosszantó, mert jó ideje ez a "trend".


Szóval kérdező tanuljon meg kérdezni - valós elvárás. Azért is, mert saját magadon tudsz vele segíteni az internetes keresővel.


Csak tudom, mert voltam ott és ezért csúszott 2 évet a Python tanulásom, hogy nem tudtam mit kérdezzek, mert annyira nem értettem hozzá. Na ezt tudja megoldani egy teljes python kurzus. Ha e learningben csak feladatok vannak és nincs hozzá tananyag, az vacak e learning. Ha meg nem olvassa el valaki az anyagot csak a feladatot csinálja... Lehet ilyen van, bele sem merek gondolni.


Programozói szemlélethez meg kell tanulni kérdezni. Mindig azt, amit nem értesz. Nem kell szégyellni, hogy nem érted, senki sem úgy született. De egy 4 éves is tud kérdezni, te is :) tegyél fel kérdést. Minél részletesebben.


Ha tudsz angolul nagyon jó kurzusok vannak YouTubeon. Corey Shaffer nevére keress rá.

2019. okt. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!