Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez miért igaz? Hogy kerül ide...

Ez miért igaz? Hogy kerül ide az az egyes karakter?

Figyelt kérdés

"Az informatikában gyakori probléma, hogy adott számú pozíción határozzuk

meg egy számrendszerben a legnagyobb és a legkisebb ábrázolható

számot. Legyen tehát "h" a pozíciók száma, "p" a számrendszer alapszáma. Az


(anan−1 . . . a1a0, a−1a−2 . . . a−m)p


szám esetén "h" = n + 1 + m."



//Fenti zárójeles alak esetén arról van szó, hogy egy tört számot próbál meg ábrázolni, a vessző bal oldalán van az egész rész, másik részén a tört.

Oké, a törtek is egy pozíciót foglalnak, ahogy az egészek is.

Épp ezért a pozíciót úgy kapjuk meg, hogy összeadjuk az egész meg a tört számok darabszámát.

1234,23 esetében ez 6, tehát H=6.

Vagyis lenne, de itt valamiért ott van az az egyes.

Az hogy kerül képbe?

A könyv azt írja, hogy nem a vessző.

Akkor?

Köszönöm


2019. okt. 5. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
aha. ok
2019. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

Az "1" az "a0" elemnek felel meg.


Konkrét példát véve, pl. n=5 és m=3


(a5 a4 a3 a2 a1 a0,a-1 a-2 a-3)

h = 5 + 1 + 3

2019. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet olvashatóan leírni, külső linkkel akár? Hol van alsó indexbe illetve az hogy hol nincsen nem jelölöd sehogy se. Meg egyáltalán érted mi azaz "a" és alsó indexbe "n"? A válaszolónak kell kitalálni. Ennyivel is megkönnyíthetted volna a válaszadást : [link]

Egyébként meg le lehetett volna írni értelmesen is szövegesen ide is.

Nem írom le végig az egész kérdést ahogy én tettem volna fel csak mutatom, hogy lehet tömbindexes jelölésmóddal is kiváltani értelemszerűen.

( a[n] a[n-1] ... a[1] a[0], a[-1] a[-2] ... a[-m] ) p szám ahol p a számrendszer alapszáma.


"


1234,23 esetében ez 6, tehát H=6.

Vagyis lenne, de itt valamiért ott van az az egyes.

Az hogy kerül képbe?"


Mert n darab pozitív indexű számjegyed van 1 darab nulla indexű és m darab negatív indexű számjegyed van.

Ahol a számjegyek indexei mindig az aktuális helyi értéknek felelnek meg.


Csak megjegyzés, meg szőrözésnek tűnhet, hogy én úgy definiálnám (nem tizedesvessző, hanem ) p-edes vessző előtt n darab számjegy pozíció van fenntartva , utána pedig m darab, így összesen van n+m számjegyen ábrázolva a szám. Ez esetben a legnagyobb helyi értékű számjegy az n-1 -ik indexű helyi értéken van és nem az n-iken, a legkisebb meg itt is a -m-iken (mínusz "emmedik"). Vagyis ez esetben n-1 darab pozitív indexű pozíció 1 darab nulla pozíció és m darab negatív pozíció azaz n-1+1+m = n+m darab pozíció összesen.

2019. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezért írtam le, hogy miről van szó, másrészt úgy voltam vele, hogy annak, aki tudja a választ, igazából nem is kell látnia, tudni fogja.

Köszönöm a válaszokat.


Egyébként továbbra se értem, de lehet én értem félre.


Ez esetben a pozíció mit jelent?

Én azt hittem, hogy a bitek számáról van szó.

Most viszont ti azt írjátok, hogy a halmaz elemszáma.

Másképp nem jön ki.

2019. okt. 5. 18:43
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, csak leesett.

Köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 5. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!