Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyikkel kellene kezdenem?...

Melyikkel kellene kezdenem? C++ vagy Java?

Figyelt kérdés
C++-t tanultam középiskolában évekig, de nem sokra emlékszem sajnos belőle, elég gyorsan haladtunk. Leszedtem a Java-t, de nem tudom melyikkel lenne érdemesebb kezdenem. Mit tanácsoltok?

2019. okt. 7. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
A szintaktika hasonló, de a Java teljesen objektum orientált, a C++ nem. Igazából mindegy.
2019. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Kezdőknek barátibb a Java.
2019. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Eloszor is mi a celod, mit szeretnel programozni? Mindenkeppen valami udemys kurzust javaslok barmit is kezdenel el, am a java nem rossz mert sok iranyba mehetsz (mobil, asztali alkalmazas, web) c++ kezdoknek tok felesleges es nehez foleg ha amator szinten programozgatnal. Az angol nagyon fontos, egy közepes szinten minimum tudj mielott elkezdesz ebben a temaban elmelyedni.
2019. okt. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igy hobbi szinten szeretnem elkezdeni, bar gondoltam arra,hogy egyetemen is szivesen tanulnam, de ezzel meg raerek picit. Appok es a webprog erdekel jobban
2019. okt. 7. 11:48
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Akkor Javascript lesz a nyero.
2019. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es a segitseget!:)
2019. okt. 7. 12:23
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

C++ nehezebb és sokkal több dolgot kell megtanulnod (erőforrás management , míg a Java nagyon sokat levesz a válladról és ráérsz később is megtanulni a pontos háttérfolyamatot


ha a web érdekel nézz szét a lehetőségek közül és válassz


PHP, Node.JS, ASP.NET, Java is alkalmas ezekre egyaránt

2019. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem jobb C++ -al kezdeni, mint Java-val. Aki C/C++ -al kezd, sokkal jobban megérti az alapokat, sokkal egyszerűbb és érthetőbb lesz utána a Java, mint fordítva.
2019. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Két külön nyelv a kettő. Ha OOP programozást akarsz tanulni, akkor inkább C# vs. Java lenne a helyes megközelítés, ezek közül pedig szerintem a Javát könnyebb megtanulni, mert tengernyi oktatóanyag, példaprogram és dokumentáció van hozzá.


Ugyanakkor ha még nem vagy tisztában az alapokkal, akkor inkább a C++ lenne jobb kezdésnek. Juss el vele az objektumorientált megközelítésig, mert nagyon szépen látni fogod majd az objektumok felépítésénél azokat a részleteket, amiket pl. egy Java vagy C# alapból "elrejt" előled.

2019. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

"Ha OOP programozást akarsz tanulni"


Ne butaskodj, latod jol, hogy hobbibol akar foglalkozni vele, mobil es web alkalmazasokkal akar foglalkozni. Ismetlem: a terveihez a legjobban a JavaScript passzol.

2019. okt. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!