Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » "szakirányú felsőfokú végzetts...

"szakirányú felsőfokú végzettség" Ezt lefedi a FOSZK (felsőoktatási szakképzés) vagy csak a BSC?

Figyelt kérdés

Akár fejlesztés, akár üzemeltetés.


Sok helyen olvasom: "informatikai területen szerzett felsőfokú végzettség" vagy "szakirányú felsőfokú végzettség"


Ezt lefedi a FOSZK (felsőoktatási szakképzés) vagy csak az alapdiploma? Érdemes egy BSC-ért vértizzadni vagy elég egy FOSZK?


2019. okt. 17. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Alapdiplomat jelent, bsc. Nem muszaj erte vert izzadni, csak, ha komoly cegnel akarsz dolgozni.
2019. okt. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ha valakinek még van véleménye / tapasztalata azt szívesen fogadom. A kérdésem kapcsolatos most a keresztféléves jelentkezéssel ezért szeretnék tájékozódni.

2019. okt. 19. 12:41
 3/6 anonim válasza:
36%

"Szakirányú felsőfokú végzettség" alatt legtöbb esetben BSc-re vagy MSc-re épülő "szakirányú továbbképzési szakot" vagy PhD fokozatot (mint a teljes egyetemi képzési ciklus befejezését) értik.


A FOSZK nem felsőfokú iskolai végzettség, hanem csak felsőoktatási szakképzettség.


"Informatikai területen szerzett felsőfokú végzettségnek" viszont elvileg valóban megfelel egy informatikus jellegű BSc is.

2019. okt. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
74%

Sajnos most genya leszek, de úgy vettem észre a diplomával rendelkezők elég lenézőek. Mesélek magamról: proginfó foszkot végeztem. Volt 2 csoporttársam akik fejlesztőkként dolgoztak már akkor is, mikor elkezdtük, csak valami papírt akartak (hozzáteszem, 2 hónap múlva mindkettő otthagyta a sulit, fölöslegesnek érezték a sok tölteléktárggyal együtt - ami alapszakon szintén rengeteg van! - azóta is vígan elélnek papír nélkül).

Én nemrég helyezkedtem el junior java fejlesztőként (amit amúgy nem a suliban szedtem magamra, hanem magántanárral + folyamatos önfejlesztéssel).

Nem mondom, hogy elsőre találtam munkát, eltartott kb 3hétig :DD és csak úgy elmondom, hogy a fejvadász nekem azt mondta, ha nem jelölik meg külön az alapszakot/diplomát az álláshirdetésben, foszkkal is simán lehet jelentkezni. Nos, nem mondott hülyeséget, mert egy olyan pozícióba vettek fel, ahol pont így volt leírva, ahogy te azt a kérdésedben feltetted.

Én aztán végképp nem akarok itt vitát gerjeszteni, csak azt mondom, hogy azt, amit mondanak a diplomások oszd el kettővel :D persze, én is büszke lennék, ha lenne egy diplomám, nem mondom, de NEM CSAK azzal lehet komoly pozíciókat megkapni, ezt több programozó ismerősömmel alá tudjuk támasztani. Persze, ha mérnök akarsz lenni, az más tészta.. :)

2019. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
48%
még azt hozzátenném, hogyha van valami jó saját projekted/valami amit fel tudsz mutatni, akkor nyert ügyed van egy olyan diplomással szemben, aki valahogy csak "túlélte" az egyetemet..
2019. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Tévedésben vannak a hozzászólók, a FOSZK felsőfokú képzettségnek minősül. Egyetemek indítják a képzést, nálunk magasak a követelmények itt is, semmiképpen nem középfokú végzettség.

Nekem van már Bsc diplomám és most kezdtem egy FOSZK-ot is és nekem is az a véleményem, hogy a diplomások sokszor ok nélkül becsülik el, bár nem vitatom, hogy egyes intézményekben laza lehet az oktatás, de az a diplomás képzettségekre is ugyanúgy igaz. Nekem a vidéki egyetemes Bsc-m szinte könnyebb volt, mint az ELTE-s FOSZK (vagy csak az idő megszépíti az emlékeket).

2019. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!