Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan fejlődhetnék programozá...

Gyöngyösi Richárd kérdése:

Hogyan fejlődhetnék programozásból?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok a BME - Üzinfón, és a programozás(beleértve algoritmusok) nem mennek jól. Igazábol a logikát sok esetben értem, csak magamtól nem tudom kitalálni az algoritmust, plusz azt tudom akár csak más dolog mint mondjuk akár a matek, gyakorlást igényel amit igazábol meg is adok neki. Nagyjából egy feladatnál nem is programozni, hanem rajzólni illetve pszeudokódot írok hamár a problémát megértettem, de valahogy nem jó az a módszer úgy érzem ahogy neki állok.Python nyelven kezdtünk el tanulni, érdekességként megnéztem más nyelvet is, tehát elmondható, hogy ez egy könnyű nyelv a többihez képest, plusz igazábol a szintaktikával nincs bajom. Kérek szépen mindenkit,hogy aki tud valamilyen segítséget nyújtani olyan formában ami lehetséges, azt megköszönném.Az angol nyelvel nincs bajom, igazából eddig magyarul programoztam(változok nevét ugy adtam meg), de konnyebbnek érzem, hogy angol nyelven írom (kvázi mintha egy mondatot írnék). Nagyjábol a szintem az olyan másodfokú megoldó képlet leírása illetve listákból a maximum, minimum kiválasztás, meg a listában szereplő értékek összege.

2019. okt. 27. 22:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Helyesírásért elnézést, 23:00 volt kb. Kicsit elálmosodtam.
2019. okt. 27. 23:00
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

Ha valami nagyon nem megy, akkor egy szinett vissza kell lépni, és ott gyakorolni.

Találj ki magadnak feladatokat, és próbáld meg megoldani! Ha nem megy, akkor is próbálkozz tovább! Én gimisként 3 délutánt gyötrődtem Eratoszthenész szitájával.

Az összetettebb programokat meg előtte tervezd meg! Komolyabb programoknál elég rossz technika, ha csak úgy nekiállsz, és durrbele. Nem feltétlenül kell UML-ekkel meg Jackson-ábrákkal bajlódni, vagy folyamatábrákat rajzolni és pszeudokódokat írni (bár utóbbi szerintem felettébb hasznos), sokszor az is rengeteget segít, ha szóban megfogalmazod (leírod), hogy a program egyes részei mit csináljanak.

2019. okt. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

#2es, az évfolyamból és az általa leírt szintekből ítélve még a kérdező szerintem nem tart ott, hogy hatékonyan tudjon programot tervezni, ezért én csak azt tanácsolnám a kérdezőnek, hogy előtte gondold át, a kulcspontokat pedig szabad szövegben írd le... (a többit majd úgyis megtanulod, alább csak a készségek fejlesztését célzom be)


van néhány jó stratégia amelyeket együttesen alkalmazva viszonylag gyorsan tudsz komoly eredményeket elérni (bárcsak korábban alkalmaztam volna):


1. absztrakciós szint emelése pl. gyakorlással: udemy-n és hasonló oldalakon nagyon jó kurzusokat találsz, az akciókat kivárva kb. 5 ezer forintért, amelyek nulláról egyre komolyabb problémák megoldásán vezetnek végig.. használd, gyakorolj.


2. old meg ugyanazt a feladatot többször, másképp: pl. for ciklus helyett rekurzióval, függvény helyett saját algoritmussal (és fordítva!), monolith kód helyett osztályokkal és komponensekkel.. valamint refaktorálj gyakran!


3. tanulj és használj is egyszerre több nyelvet, melyek egymástól eltérnek: ez igazából az első két pont hatékony/kikényszerített ötvözése és oldd meg a régi feladatokat is.. Így megtanulsz a jó sémákban gondolkodni. Ha már pythonban tudsz, válts mondjuk Javascript/NodeJS-re, vagy C#-ra. Ugyanannak a dolognak így több aspektusába gondolsz majd bele, mint az átlag fejlesztő..


4. MINDENKÉPPEN tárold le, és pár havonta olvasd vissza a régi kódjaidat.. Szörnyülködni fogsz, de ez így lesz helyes.. Ehhez előbb tanuld meg a git és mondjuk a github használatát.. ez talán a legfontosabb, hogy önmagad haladásást review-zd.. a megoldásaid kucslpontjait mindenképpen kommenteld, mindenképpen írj mellé valami minimális doksit, amit mondjuk MD formátumban tegyél a repository-ba a kód mellé, különben (ha jól végzed a dolgot és sok kódot írsz majd) akkor a kódot el fogod felejteni... (csak a sémák memorizálása itt a lényeg, nem a kódé!!!)

2019. okt. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

még mielőtt félre értenéd:

a 2-es pontban függvény helyett itt most a library-k által kínált függvényekre gondoltam.. pl. pythonban a zip függvényt gyakorlásként te is meg tudnád írni (nyilván csak gyakorlás céljából).

természetesen jól legyen a kódod szeparálva (legalább függvényekbe, ha egyelőre még nem is osztályokba)

2019. okt. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm szépen mindenkinek a választ, ma írunk függvényekből, azok még annyira nem vészesek ha a feladat nem túl durva, a nagyobb baj majd jövőhéten lesz az osztályokból, sajnos (vagy nem sajnos) az oktatás abból áll, hogy olvasd végig az infopy oldalt és haladj úgy. Kicsit olyan mintha egy szimpla beolvasas után egy prímtényezős felbontást kérnének, majd már konkrét játékot stb. Szerintem a tempó is túl gyors.
2019. okt. 28. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!