Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Help! feladat:tükrözd a...

Help! feladat:tükrözd a tömböt a középvonalára! Ha elemszáma páratlan akkor a középső eleme maradjon a helyén! Írasd ki az új tömböt!?

Figyelt kérdés
(eclipse-ben)

2019. okt. 28. 16:37
 1/7 tabaki ***** válasza:
64%
Kedves kis gyakorlófeladat, lássuk a te kísérletedet. Azt is elmesélhetnéd, hogyan képzeled a megoldást, és mi jelenti a nehézséget.
2019. okt. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon remélem soha senki nem fog segíteni neked.
2019. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

int[] array = new int[]{1,2,3,4,5,6,7};


for(int i=0; i<array.length; i++){

System.out.println(i + ".: " + array[i]);

}


// System.out.println("Megfordítva:");

// for(int i=0; i<array.length/2; i++){

// int temp = array[i];

// array[i] = array[array.length -i -1];

// array[array.length -i -1] = temp;

// }


for(int i=0; i<array.length/2; i++){

array[array.length -i -1] = array[i];

}


System.out.println("Tükrözve:");


for(int i=0; i<array.length; i++){

System.out.println(i + ".: " + array[i]);

}

2019. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

public static T[] ArrayMirroring<T>(T[] array)

        {

            if (array.Length > 0)

            {

                int length = array.Length;

                T[] mirroredArray = new T[length];

                for (int i = 0; i <= length / 2; i++)

                {

                    mirroredArray[length - 1 - i] = array[i];

                    mirroredArray[i] = array[length - 1 - i];

                }


                return mirroredArray;

            }

            else return null;

        }

2019. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
78%
Valaki megmagyarázhatná, hogy mi volt haszontalan az előző válaszomban (vagy akár a sarkosabban fogalmazó #2 kollégáéban), mert addig kénytelen vagyok figyelmen kívül hagyni az ismeretlen lepontozó véleményét. Ezen az oldalon éppen a hasznosság jegyében alakult ki az a hagyomány, hogy az érdeklődőket a feladatuk elvégzésében segítik ötletekkel, korrigálással, a megoldásra való rávezetéssel, nem pedig könyöradományokat löknek eléjük a semmittevés jutalmaként. Kérdező mit sem mutatott föl a probléma kibogozására irányuló gyötrelmes igyekezetéből, még egy a fejlesztőkörnyezettől kapott nyomorult üres programhéjat sem, vagy egy akármilyen elvetélt gondolatcsírát, amelyről elhihetnénk, hogy egyáltalán létezik az a valami, amibe beletört a bicskája. Ehelyett láthatólag leckeíró automatának tekinti a GyK-t, a válaszolóit pedig csicskásainak. Akinek tetszik ez a hozzáállás, ám dolgozzon helyette, legalább a maga számára hozadéka lesz az ujjgyakorlatnak. Ettől függetlenül továbbra sem tartom hasznosnak a kész megoldás prezentálását sem a Programozás rovat nívója, sem Kérdező szempontjából. Engedtessék meg ezt a véleményemet pusztán szóban, az érzékeny lelkemtől idegen lepontozós majomkodás elhagyásával közölnöm.
2019. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs mit magyarázni ezen. A felkijáltójel elég magyarázó és önmagáért beszél. A srácnak azonnali és tökölés nélküli segítség kellett,mert vagy kibézik az egyetemről és meghuzzák zh-n, vagy kirugják a munkahelyéről, vagy valami szerveres adatbázissal úgy zátonyra fút, hogy röpül mint a rongyos zászló.Persze bizonyos esetkben igazad lehet, hogy rá kell vezetni egyes embereket hogy maguktól jöjjenek rá a megoldásra és tanítani kell őket és érdemes velük egy kicsit elbeszélgetni és kukacoskodni, de ebben a minden hállyal megkent elbaxott rohanó világban, sokszor egyáltalán semmi idő nincs holmi kitérőre és főleg nem a különböző szintű oktató és rávezető ba**akodásra. Ez egy gecó világ, tele buktatóval és sokszor egy percre sem adnak lehetőséget és megállást és mindig és mindenkor baromira nem jön be, hogy elkezdünk kukacoskodni és kistanárként viselkedni valakivel, mikor akár a későbbi pályafutása vagy az élete, vagy a munkája múlhat rajta. Tudni érdemes és lehet látni az írásból is kinek kell azonnali segítség és ki az aki csak holmi kíváncsiskodó és érdeklődő. Ez a valaki ez nagyon nem az volt. Én magam is érdekelt vagyok pár programozási nyelvben, főleg az újszerű nyelvekben, mert már olyan káosz van ezen a téren a világban, hogy lövésem sincs melyik trendet érdemes követni és elsajátítani egy adott célprogram elkészítéséhez,ezért megértem a kérdezőt és a jó válaszadók gyorsaságát és inkább köszönöm, hogy vannak még igen segítőkész és gyors észjárású emberek, akik felismerik a "sorok" mögötti valódiságot, melyre mások válaszokat várnak. :)
2019. okt. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

@#6: „...megértem a kérdezőt...”


Szerintem akkor se vetítsd rá a saját gondodat-bajodat Kérdező vastag bőrére, ha a kérdés mutatós központozása ebben megerősít, mert az így előálló káprázat csúfot űzhet az empátiádból.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

A sorok mögül mindössze az a valódiság bukkan elő, hogy Kérdező rákapott a könnyen megszerzett kész megoldás zamatára. Öt nap kevés volt rá, hogy egy köszönömig alázza magát a helyette cselekvő kollégák előtt, és jelen kérdésénél immár nem is kérdez, csak kiosztja a melót a közmunkásoknak. Mellesleg most sem vette a fáradságot, hogy részt vegyen a „későbbi pályafutása vagy az élete, vagy a munkája” szempontjából oly vészterhes jelentőségű sorsfordító kalandban. Teljes félreértés, hogy a kreativitásának előhívását célzó csigabiga-csalogatómban „csak holmi kíváncsiskodó és érdeklődő” szerepére kárhoztattam volna – épp ellenkezőleg, a megoldás szándékával érkező, gondolkodó embernek tekintettem.

„Ez a valaki ez nagyon nem az volt.”

2019. okt. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!