Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelv...

Melyik programozási nyelv erre a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Olyan programnyelvet keresek, amin nem windows és nem is linux platformon működik, hanem inkább DOS-ban. Egy mini kísérleti oprendszert szeretnék felkódolni, viszonylag rövid idő alatt, max fél év. Úgy gondolom sem az Assembly, sem a C, sem a Pascal nyelv nem alkalmas erre (Amúgy természetesen alkalmas és a legjobb, de amit én szeretnék azt gyorsan kellene összehozni), és igen rövid idő alatt és még affelöl is kétségeim vannak, hogy bármelyik Basic nyelv, gondolva itt Turbo basic, Quick Basic, Vax Basic, GW Basic. "Mellesleg egyébként Basic nyelven számos olyan prezentációs alkalmazást készítettek a régi jó arcok, akik talán kiinduló alapnak el is mennének", de ha még le kellene progizni 2-3 ezer sort hozzá, hogy necsak egy "Hello" submenüre egy "Jó napot kisöcsém" felirat jelenjen meg egy felugró ablakban, annak nagyon tudnék örülni :D --- ...Tehát egy emulátor szintű nyelv is jó lenne, amivel minimális grafikus felületet is lehet készíteni, de nem vagyok benne annyira jártas, hogy egyáltalán van e olyan emulator, ami hasonló képpen működik, mint egyes régi Sierra játékok poénból történő folytatához írodott simulációs engine vagy keretprogram, amivel viszonylag gyorsan lehetett a játékot folytatni és összepakolni az eredeti történetét illetően. De mégis valami hasonlóra gondolok, amivel gyorsan lehetne viszont ugyanakkor tervezni billentyüzettel és egérrel kattintható menürendszereket valami interaktívnak kinéző párbeszéd szintű ablakrendszert, vagy ilyesmi. Jó lenne ha a hardware portokat és interruptokat és a memória szegmenseket is el lehetne érni belőle akár Shellből megnyitni más DOS-os alkalmazásokat ehhez, akár 16 vagy 32 bites módban is és hogy kapcsolódni lehessen vele más gépekhez COM vagy LPT porton, vagy a világhálóhoz. Már annyi mindenhez írtak emulátort, gondolva itt Dosbox, VirtualBox és más társai, hogy elképzelhető hogy DOS alatt is van valami, amivel max fél évnyi bűvészkedéssel egész eredményes dolgokat lehetne összedobni. A DOS-ba való bejutás nem lényeges, hiszen számos bootolható floppy lemezzel és CD-vel is rendelkezem, "amivel úgy váltok oprendszerek között, mint más az alsóneműjét :D" Szóval ez nem okoz gondot. Nulláról felkódolni bármilyen alacsonyszintű oprendszert is, viszont nem kis gondotés fejtörtést okozna, főleg hogy évekbe tellik és főleg hogy egyedül vagyok rá, márpedig "kismillió" linuxos, unixos, openvnc-hez hasonló oprendszerek vannak a piacon és jelennek meg sorra, hónapról-hónapra és évről-évre, ami igen látványos és fejlett és ezt mindannyian tudjuk, hogy igen gyorsan pakolgatják össze, még akkor is ha csak minimális változtatásokat hoznak benne létre. Nekik amúgy természetesen könnyű, mert egy meglévő keretrendszert és egyéb hozzátartozó engineket irogatnak át és fejlesztenek tovább, de laikus ember ehhez az életben nem fog hozzájutni, aki nincs benne egyes oprendszer fejlesztő teamekben. Igaz egyes rendszereken több száz programozó is dolgozik belsős és külsős dolgozókat beleértve, de szó sincs arról, hogy akár egy Linuxhoz, vagy Windowshoz hasonló rendszert szeretnék elkészíteni, mert gyilkos és abszurd lenne, hanem csak egy kis prezentációs op rendszert amivel legalább alap, főleg kommunikatív dolgokat el lehet végezni néhány kattintásssal, vagy akár fapados menürendszerek közötti görgetéssel (Gondolva itt pl Batch fájlban létrehozott gordülő menüre stb, ami különböző IF szintű elágazásokat tartalmaz...) Tehát fapados is jó lenne, nem kell csilli-villi 1280x1024-es VESA, VESA II-es felbontásokban működő grafikus felületekre, 32 bites felbontásban működő módban és egyéb okosság. Valami keretprogram is jó lenne, amit könnyű átírni, vagy továbbfolytatni. Programozási nyelv sem okoz akadályt, mert jártas vagyok legalább 3 félében kb középszinten. Valami olyan megoldást keresek voltaképpen amivel gyorsan eredményeket lehet elérni és nem kell vesződni, hosszan kódolni, főleg nem sz@arakodni órákig és fejtörösdit játszani, hogy felforrjon a kis wasser a fejemben :D . Szóval ha bárki tud valamit ebben segíteni, akkor légyszi dobjon pár progis ötletet, ami igazi DOS módban, DOS alatt müxik és nem Dosboxban, vagy Virtuban, mert azt nem fogják elfogadni nekem. Amúgy szeretem mindkét oprendszert Winfos, Linux, de ez most sajna nem játszik, főleg nem a közvetlen alatta történő kódolás. Azt csinálja a fél világ, de sajna ezen történet most nem játszik ebben az esetben. Köszönöm!

2019. okt. 29. 19:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%

"Úgy gondolom sem az Assembly, sem a C, sem a Pascal nyelv nem alkalmas erre"

hát szerintem nem velük van a probléma, hanem veled: lassan dolgozol / nem értesz hozzá elégé stb.


"Egy mini kísérleti oprendszert szeretnék felkódolni, viszonylag rövid idő alatt, max fél év."

nem tudom a mini minek számít, de lehet jobban jársz, ha fogsz egy meglévő terméket és azt módosítod

2019. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Célszerű és ötletszerű és a tárgyhoz kapcsolódó megoldást szeretnék kérni.Kukacoskodók kíméljenek ;)
2019. okt. 29. 19:53
 3/31 A kérdező kommentje:
Egyébként azért azt megnézném, hogy ki az a fürgeújjú mesterdiák vagy hck-s arc, aki a felsorolt programnyelvekből fél év alatt lekódol egy látványosabb rendszert. Mert az vagy egy robotfigurusz, akinek nem kell kaja, millió szabadideje van, egyetem szóba sem jöhet és nincs családja és a bitekkel bőven jól lakik és pár puszedlivel és abból jól elvan és meg is él,vagy nemtom kire gondolsz. Szóval nem értek veled egyet, azt viszont gondolom vágod ;)
2019. okt. 29. 19:59
 4/31 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha elolvasod a kérdésedet érted mit akarsz csinálni? Úgy látom fogalmi tévedésben vagy. Nem tudod mi az, hogy operációs rendszer "Egy mini kísérleti oprendszert szeretnék felkódolni" majd írod, hogy DOS operációs rendszer alá akarsz fejleszteni. Majd utána keversz fogalmakat (pl. emulátor). Pl. a virtualbox nem egy operációs rendszer és nem egy emulátor, hanem egy virtuális gép. Nagyon nem egy fogalom rendszer. Kicsit próbáld már megfogalmazni, hogy mit is akarsz.
2019. okt. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Xerintem aki progizós arc az még a káoszból is átlátja és kiveszi a lényeget, hogy mit szeretnék. A Dosboxot, Virtuálboxot csak példaként írtam, meg a régi Sierrás játékokhoz való engine-t. Van fogalmam hogy ezek mind Windows alól működnek és hogy hogyan abból bőven. De számomra a Windows és a Linuxból való programozás és egyéb szkriptelő poénoskodások most nem játszanak. Kib@@szott fapados DOS-ban kellene valami csodát művelni, de lehet lemondhatok róla, mert sem egy H-s sem egy Pas fájlt, sem egy BAS fájlban lekódolt cuccot nem sikerült eddig találnom, amit érdemes lenne továbbfolytatni, mert azzal még 2 hét alatt sem jutok semmire, mert mindenki aki normális rajtam kívül is pedig nem mondom magat annak, az a "valaki" is elvesztené a fonalat egy idő után. Ez így tényleg gagyizós és bebax módszer lenne, ha akár C-ből, vagy Pascalból futok neki. Valami előre megírt engine kellene, ami alkalmas akár minimállis shellezésekre és portok, interruptok meghívására. De lehet totál tévúton járok és nem fogok találni ilyet :(
2019. okt. 29. 20:11
 6/31 A kérdező kommentje:
Ha legalább meg lenne valahol a volt PC Tools-nak, vagy az Acronis bármely diszk kezelő rendszerének a forráskódja,az már sokat segítene,de az még mindig védett. A Novell cuccai továbbra is védettek. Tehát azzal sem megyek semmire és egyiknek sincs semmilyen felhasználható és frees forráskódja. Tehát ez nem járható út, mert akkor viszonylag pikk-pakk át lehetne írni pár dolgot benne és csak a bootloader progit kellene megírnom de inkább átírnom, hogy mindjárt töltsön is a cuccos. De sajna ezek csak álmok most :(
2019. okt. 29. 20:22
 7/31 anonim ***** válasza:
Sok a duma.
2019. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Ja és főleg kevés a haladás én is azt mondom
2019. okt. 29. 20:44
 9/31 anonim ***** válasza:

Próbálom felfogni, hogy mit is akarsz, de nem nagyon könnyű.

Ha oprendszert akarsz írni, akkor C és ASM-re lesz szükséged és sok-sok kódolásra. Ha nem akarod nulláról, akkor vannak open source oprendszerek is (Minix, qnx, stb), ezeket személyre szabhatod magadnak.

Ha DOS alá szeretnél grafikus vizuális fejlesztő eszközt, azt nem fogsz találni. Keretrendszernek a GEM vagy GEOST lehetne próbálni, de ezek fizetősek voltak valamikor.

Karakteresnek használhatod a Borland Turbo Visiontját, vagy a VB for DOS-t.


De szerintem neked a TempleOS-t kéne folytatnod.

2019. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm és azt is hogy megvan az ötleted rá.Ez már valami.;) Igyekszem kitalálni hogy és melyiknek ugorjak neki. Ment a pont!!!:)
2019. okt. 29. 20:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!