Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ számsorban lévő tagok...

C++ számsorban lévő tagok különbsége?

Figyelt kérdés

Üdv, olyan problémába szaladtam az egyik feladatomban, hogy a program végén kapok egy tömbbe számokat például:

2 3 4 7 8. Az lenne a cél, hogy ki kell íratni azt, hogy melyik a legnagyobb folyamatos növekedés. Szóval 2 3 4 és 7 8. A 2 3 4 között a különbség 4-2=2, 8-7=1, szóval a megoldás 2-4 között lesz. Úgy próbáltam megoldani, hogy nézem hogy tomb[i]-tomb[i-1==1 vizsgálattal és ameddig ez teljesül db++, és ha nem az else ágban az első és utolsó tagot rögzítsem. De utána még vizsgálni kell a maradék 7-8 között is.


Nem tudok egyszerűen megoldást találni rá c++ még teljesen új nekem és az évekig tanult nyelv elemei itt hiányoznak.


Szóval segítséget kérek, hogy valami megoldás vagy megoldásmenete lenne-e valakinek.


Jó hosszúra sikerült, de ha végig olvastad azt nagyon szépen köszönöm és a választ is előre.



#C++ #C++ tömb #c++ maximum #c++ számsor #c++ különbség #c++ db
2019. okt. 30. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. Semmi köze a probléma nehézségének a nyelvi elemekhez, elemi eszközökkel megoldható a probléma.

2. Maximumkiválasztást kell csinálni.

3. Szerintem teljes mértékben félre érted a feladatot és valójában a leghosszabb növekvő sorozatot kellene megtalálnod.

2019. okt. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az igaz kicsit furán írtam le a feladatot, de igaz, hogy az a feladat.

De az vágom, hogy maximumkiválasztás kéne, de hogyan? Azzal csak megtudom keresni a legnagyobb számot ami 8 és nem az kell

2019. okt. 30. 13:15
 3/15 tabaki ***** válasza:
Miért is? Nyilván nem a tömbelemek, hanem a folyamatos növekedések közül kell kiválasztanod a legnagyobbat. Amikor menet közben kiszámolod, ugyanúgy össze tudod hasonlítani őket az előző maximumként elmentett értékkel, mint ahogy bármiféle egyéb számsorozat esetén tennéd.
2019. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A "2 3 4 7 8" sorozat végig növekszik, úgyhogy teljesen rosszul értelmezed a feladatot.
2019. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szóval akkor mi a feladat?
2019. okt. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A teljes feladat nem ez, csak ez az utolsó lépése, azt azért nem írtam le, mert az megvan.


Akkor a probléma/feladat az, hogy megkeresni a leghosszabb sorozatot, szóval a 2 3 4 7 8-nál a 2 3 4 a leghosszabb és nem pedig a 7 8 mert 4-2=2, 8-7=1 2>1.

2019. okt. 30. 20:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Ok, továbbra is megoldható a feladat maximumkiválasztással.
2019. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 tabaki ***** válasza:
Nem vagyok képes értelmezni a problémádat. A 2-3-4 sorozat végére értél, az értéke 2, ezt nyilván eltároltad egy változóban, mint addigi leghosszabbat. Jön a 7-8 sorozat, az értéke 1. Összehasonlítod a leghosszabbal, erre kisül, hogy eggyel rövidebb, ezért tehát nem változtatsz annak értékén. Puff, vége a programnak, az első sorozat bizonyult a leghosszabbnak. De ha ezek után jön mondjuk a 10-11-12-13, hossza 3, akkor azt írod be az eddigi helyére. Föl nem foghatom, hogy ebben miféle különbséget látsz egyéb maximumkiválasztásokhoz képest.
2019. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ha folyamatos növekedés alatt azt érted, hogy egyesével növekednek az elemek, akkor teljesen fölösleges első meg utolsó elem közti különbséget számolgatni, ez kerek perec a sorozat hossza csökkentve eggyel. Tehát végső soron te a leghosszabb sorozatot, vagy annaka hosszát akarod megtalálni. Elindulsz szépen a tömb elejétől, és egy változóba jegyzed, hogy hány elemen keresztül nőtt fokozatosan a sorozat. Ha olyan elemre lépsz ami nem illik a sorozatba, akkor fogod, összehasonlítod a változód tartalmát az aktuális amximummal, ha nagyobb akkor felülírod, majd nullázod a változót, és folytatod tovább. a tömb végére érvén meglesz a leghosszabb sorozat. Ha pedig az kell, hogy pontosan mettől meddig terjed a elghosszabb sorozat, akkor a maximum érték mellett még letárolsz egy indexet is, ami az aktuális maximum első vagy utolsó indexét tárolja.
2019. okt. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tabaki ***** válasza:
2019. okt. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!