Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kéne ezt a függvényt...

Hogyan kéne ezt a függvényt megcsinálni C-ben? (lent)

Figyelt kérdés

Készítenem kell egy függvényt kereso néven, ami megkapja lakas típusú adatok egy tömbjét (a mérettel együtt), és visszatér az első olyan adat indexével, amelyikben a jelenlegi lakók száma 2 és 5 között van (a határokat is beleértve). Ha nincs ilyen, akkor a függvény -1-gyel térjen vissza.


A struktúra definíciója:


struct lakas

{

unsigned int hazszam;

int epites; // építés éve

unsigned int lakok; // jelenlegi lakók száma

unsigned int szobak; // szobák száma

};


A függvényt meghívó kód:


printf("%d\n", kereso(tomb, 9));


Ennyit tudunk a teljes program kódjából. Igazából az a fő baj, hogy nem tudom egy tömbbe berakni a struktúra változóit. Próbáltam tömb nélkül megoldani, de úgy nem ismeri fel a struktúrát és amúgyse stimmelne a kiiratás.



2019. nov. 1. 20:16
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. A struct lakas tomb[9]-et és az int i-t áthelyeztem a függvény argumentumába és így már elfogadja.
2019. nov. 3. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!