Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért mondják ilyen könnyelműe...

Miért mondják ilyen könnyelműen a következőket az IT-s szakmákban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék szoftver fejlesztő lenni, ezért egyetemre is olyan szakra jöttem, amivel ez könnyen kivitelezhető. Ugyanakkor egyre többen mondták nekem, hogy önmagában az IT-s diploma semmit sem ér, mivel inkább a szakmai referenciákat / tapasztalatokat nézik egy cégnél. Éppen ezért mindenki azt mondja, hogy még egyetemen menjek el gyakornokoskodni vagy kezdjek bele egy projektbe.


Őszintén szólva ezekben az érvekben én is látok relációt. Viszont ezeket a tanácsokat mindenki úgy osztogatja, mintha a világ legkönnyebb dolga lenne ezt egy informatikus hallgatónak megoldania. Nekem az a véleményem, hogy az egyetemet jóval könnyebb elvégezni, mint bekerülni egyetem alatt egy céghez vagy egy projektet elkészíteni. Ezt azért állítom, mert akármennyire is szeretnék egy céghez elmenni gyakornoknak, mindenhonnan elküldened. Vagy nem sikerül a teszt, vagy nem vagyok elég szimpatikus nekik, vagy nincs a birtokomban az a tudás, amit már elvárnának. A különböző programozási projektekbe való belefogás kevés tudással szintén lehetetlen.. nyilván ezek a projektek is megkövetelnek bizonyos mértékű szakmai tudást, ami ha meglenni már lehet, hogy céghez is eltudnék menni.


Mindenesetre megköszönném ha ajánlanátok olyan módszereket a diploma után való könnyű elhelyezkedésre fejlesztőként, ami egy átlagos hallgató számára is elérhető.


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. nov. 5. 15:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én megcsináltam az infós tárgyaimat, diákszövetkezeten keresztül elmentem dolgozni és mellette szép lassan megcsináltam a többit.
2019. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Referenciaként csinálhatsz magad is a tudásszintednek megfelelő projecteket.
2019. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1: Pontosan milyen diákmunkára mentél?


2: Számodra mi számít normális projektnek? :D

2019. nov. 5. 17:45
 4/16 anonim ***** válasza:
Schönherz-en ( [link] keresztül vettek fel junior java fejlesztőnek.
2019. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sajnos én Szegeden élek és ide járok egyetemre is. Ha megnézed szó szerint semmi nincs itt Szegeden(ami kapcsolatban lenne a Shonherczel), szóval a lehetőségeim is korlatotottak.
2019. nov. 5. 18:06
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

én még egyetemre sem jártam mégis volt/van több hobbi projektem és aktívan dolgozom a szakmában :)


ne a problémákat keresd, hanem a megoldásokat


nincs semmi célod a tudásoddal? 1 kisebb projekt sem jut eszedbe amit megcsinálhatnál?

2019. nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Saját projekt lehet kb akármi ami érdekel.
2019. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Sajnos itt nem az a kérdés, hogy mit csinálnék szívesen, mivel a jelenlegi tudásommal azt nem tehetem meg. Például nagyon szívesen fejlesztenék játékokat vagy telefonos applikációkat, viszont abszolút nincs meg erre a tudásom jelenleg.


Ezért keresek olyan alternatívát, amiben egyrészt el tudok helyezkedni és pénzt keresni, másrészt tudok fejlődni.(ez szerintem egy cégen belüli gyakornokoskodással lenne elérhető) Tehát én úgy gondolom, hogy ez nem úgy működik, hogy az ember gondol egyet, hogy "kéne már csinálni egy projektet", mivel ezeknek komoly előkészületei vannak. Legfőképpen tudás szempontjából.

2019. nov. 5. 19:00
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
NYilván olyan szinten kell elkezdened, ami már menne. Pl. egy snake. Ha az sem megy, akkor meg miért vennének fel bárhova is, nem igaz?
2019. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A snake sem megy. Nem tudom, hogy valóban ez a játék lenne úgymond a viszonyítási alap a cégekhez való bekerüléshez, de jelenleg a snake hez szükséges tudást az egyetemen nem adtak át. Pedig már 2. evfolymaba járok.


Szóval ezért kérdem, hogy "mitevo legyek" ?.

2019. nov. 5. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!