Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez megoldható lenne dockerel?

Ez megoldható lenne dockerel?

Figyelt kérdés

Készítettem egy webalkalmazást és az a gond, hogy ehhez 7.0 vagy jobb php verzió kell.

A céges szervereken php 5 van még és elég kockázatos lenne felfrissíteni mert fut jó pár weboldal róla ami php 5-re lett megírva.

Arra gondoltam, hogy akkor a webalkalmazásomat belelehetne rakni egy docker konténerbe és ott tökéletes megoldódna a verzió probléma.

Viszont nem tudom, hogy ha most a konténerbe futna egy apache szerver a 80-as és 443-as porton az nem okozna gondot a közvetlen a szerveren futó apache szerverrel ami szintén a 80-as és 443-as porton figyel?

Vagy ehhez a megoldáshoz 2db ip cím lenne szükséges a szervergépre?



2019. nov. 9. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
2019. nov. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Amit #1 írt, az működő megoldás lehet. Ha viszont mindkét webszervert a 80-as porton keresztül szeretnéd elérni, akkor a host szerveren (nem a Docker containerben) az Apacheot reverse proxyként kell bekonfigurálni, azaz hogy például a 8080-as portot tolja ki a 80-as portra, valamilyen domainen keresztül.

Az Apachenak viszont eszméletlen lassú a reverse proxyja, erre inkább az nginxet javasolnám (ott észre sem venni a különbséget a proxyzott és az anélküli változat között).

2019. nov. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!