Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom megoldani Excelbe...

Hogyan tudom megoldani Excelben, hogy az általam megadott tartományon kívülre ne lehessen görgetni a táblázatot?

Figyelt kérdés

Pl. ha azt szeretném, hogy csak az A-E oszlopokon és az 1-10 sorokon belül lehessen mozogni.


Normál Excelen belüli megoldást keresnék, de végső soron az is jó lehet, ha makróval van rá megoldás.


/Egy egyszerűbb adatbeviteli oldalt készítek és az ideális az lenne, ha a felhasználó képernyőjétől függetlenül, mindig csak az általam előre megadott sorok és oszlopok látszódjanak. De már az is nagy segítség, ha le tudom korlátozni az oldalra és függőlegesen történő görgetést./



#Excel #táblázat görgetés #görgetés korlátozása #Excel megoldás #VBA megoldás
2019. nov. 25. 10:59
 1/2 A kérdező kommentje:

Azt a lehetőséget ismerem, hogy az általam preferált tartományon kívüli oszlopokat és sorokat elrejtem, majd cellavédelemmel/munkalapvédelemmel látom el a munkalapot ....

Milyen másik megoldást/megoldásokat ajánlanátok?

2019. nov. 25. 11:15
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a legalkalmasabb, legcsinosabb megoldás a problémára. Nyilván VBA programozás segítségével is letilthatók az érintett cellák, de az általad felvázolt megoldásnál nem kell jobb.
2020. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!