Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » HashMap-es feladatban valaki...

HashMap-es feladatban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

A feladat az, hogy készíteni kell egy HashMapet, 2 fájl (csv) adatait -vevők(hozzá tartozó azonosító kóddal) és a termékek adatai miket vettek - feltölteni, majd kiíratni azokat a vevőket, amik mindkét fájlban benne voltak.

Feltölteni fel tudom, de nem tudom hogy találjam meg ezeket a vevőket.



2019. dec. 15. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Az elég extrém.
2019. dec. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy HashSettel esetleg?
2019. dec. 16. 06:35
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

"Feltölteni fel tudom, de nem tudom hogy találjam meg ezeket a vevőket"


Végig mész az első fájlon, feltöltesz egy HashSet-et az azonosítókkal, aztán mikor a másodikon mész végig, akkor amelyik azonosító már szerepel a setben, az megvan mindkettőben.

2019. dec. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Tudok egyszerűbb megoldást: végigmész az első HashMap kulcsain (keySet), mindegyikre megnézed, hogy a másik HashMap kulcsai között szerepel-e (contains), és ha igen, kiíratod.
2019. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

"Tudok egyszerűbb megoldást: végigmész az első HashMap kulcsain (keySet), mindegyikre megnézed, hogy a másik HashMap kulcsai között szerepel-e (contains), és ha igen, kiíratod."


Ez nem csak nem egyszerűbb megoldás, mint amit a hármas válaszoló írt, de még rosszabb running time-ot is eredményez.

2019. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!😊
2019. dec. 16. 10:14
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Legtöbb Set implementáció támogatja a retainAll metódust ami pont azt csinálja amire szükséged van:

[link]


Pl.:

egyikMap = ....

masikMap = ....

kozosElemek = new HashMap<>(egyikMap);

kozosElemek.keySet().retainAll(masikMap.keyset());

2019. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
BGE
2019. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!