Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy erdemes programozasra...

Hogy erdemes programozasra keszulni?

Figyelt kérdés
Emelt informatika erettsegit teszek majusban.
2019. dec. 22. 07:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Csinálod a feladatokat.
2019. dec. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De meg nem progranoztam :/.

Python nyelvet olvasom,hogy azt ajanljak, de nem tudom melyik doksi ami jo lenne az erettsegire, utana nem szeretne programozassal foglalkozni nagyon

2019. dec. 22. 09:10
 3/19 anonim ***** válasza:
Ezt a sorozatot megnézed sokat segít: [link]
2019. dec. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Rendben, koszi :)
2019. dec. 22. 10:07
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok gonosz és negatív lenni, de nem sok olyan embert láttam, aki pár hónap alatt abszolút nulláról elérte az érettségi-szintet programozásból. Ez nem arról szól, hogy be tudsz-e nyalni százötven adatot pár nap alatt. Ez több év tanulását, és az általa szerzett képességeket hivatott mérni.

De tényleg nem leszek negatív, nem lehetetlen ennyi idő alatt megtanulni, de ahhoz rohadt sokat kell gyakorolnod.

Hogy hogyan kezdd el? Első körben ismerd meg a kiválasztott programozási nyelvet! Nem a nyelv a programozás lényege, az csak egy eszköz. De ha az eszközödet nem ismered, akkor megette a fene az egészet. Van jópár kiadvány, ami eléggé "kezdőbarát". C#: [link] [link]

Pascal: [link]

A Computerbooks kiadványai egyébként nagyon jók kezdőknek, tanulási célra, sajnos már a kiadó megszűnt, de interneten még a legtöbb kaidványuk beszerezhető, vagy letölthető. (Nem fogom belinkelni az összes könyvüket; adtak ki C, C++, C#, Java, Free Pascal ls Delphi könyveket, ha valamelyik érdekel, majd rákeresel. ;))

Ez az alap. Folyamatosan ismerkedj a nyelvi elemekkel, és kezdj el rendszeresen gyakorolni! Nem szabad egyből nekiesni az érettségi-feladatoknak! Először csak elemi, aprócska programokat írj! Majd haladj az egyre nehezebbek felé. Addig ne lépj tovább, ameddig valamit nem értesz. Először mindig próbáld meg magadról megoldani a problémát, és csak ha végleg nem megy, akkor nézz utána, hogy mások hogy oldották meg.

És napi szinten, rengeteget gyakorolj!

2019. dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
:/ nezegettem igazabol fajl beolvasas es egy ket muvelet a fajlal, ha ezt 5 honap alatt nem tudom megtanulni akkor nem valo nekem az egyetem ;)
2019. dec. 22. 10:46
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
Olyan szempontból ajánlom a magadtól való tanulást, hogy ez utóbbit leteszteld. Egyetemen sem fognak megtanítani programozni, csak kb. hello world szinten. Ha ezzel akarsz foglalkozni, mindent magadtól kell összeszedned.
2019. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jelentkezel?
2019. dec. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Gepesz, de a programozas resze nem vonz,illetve meg nem programoztam igy nem tudom hogy mennyire fog tetszeni.

Es gepeszeten is epulet gepeszetre mennek

2019. dec. 22. 12:31
 10/19 anonim ***** válasza:
Igazából, ha megy a fájl írás, olvasása nyakatekert formátumban, tömb kezelés, illetve az alap elemző algoritmusokat megtanulod, mint összegzés, keresés, kiválasztás, stb, akkor én garantálom, hogy megvagy a feladat felével legalább. Ez elsajátítható pár hónap alatt, akár nulláról is, ha értelmes fejed van. Ha nem, akkor vki ül feletted és magyarázza, te meg csinálod. A max pontszámért kell sok-sok gyakorlás.
2019. dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!