Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan írjam felül a class...

Hogyan írjam felül a class változóit metódusokban PYTHON-ban?

Figyelt kérdés

Az lenne a gondom, hogy mikor létrehozom a class változóit és azt a self előtaggal használom a metódusokban akkor minden rendben működik csak amikor egy másik metódusban használnám ugyanazt az értéket az megint visszaáll nullára.

Mit tudok tenni?


2019. dec. 23. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az osztály saját metódusaiban mindenhol kell a self. (Ha jól értem mi a problémád.)
2019. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kéne megértened először, hogy mi a különbség class és instance variable között.
2019. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán ez volt, a selfet mindenhol használom csak az egyik metódusban pl a self.a változó hoz hozzáadok 3-at, a metódusnak vége lesz jön a következő mondjuk itt ki akarom íratni a self.a-t akkor kiírja hogy 0
2019. dec. 23. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:
OK, akkor az a válasz, amit a 2-es írt. Nem kell a self egyik helyre sem, mert osztályszintű változót akarsz. (1-es voltam.)
2019. dec. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ozmium42 ***** válasza:
Mutass konkrét kódot.
2019. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig pont az a lényeg, hogy amit self.-tal kezdesz, az átadódik a metódusok között. Esetleg a másodikban lenullázza valami. Tényleg mutasd a kódot, mert ez így zavaros.
2019. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!