Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom ezt megcsinálni...

Hogyan tudom ezt megcsinálni Visual Basic programnyelven?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt már kérdeztem egyszer, de valamiért törölték. Na de azt kéne megcsinálnom, hogyha a TextBox1-be írnak két számot, azután rakjon egy kettőspontot, és ha írnak még kettőt akkor még egy kettőspontot, és azután már csak két számot tudtjon írni az ember, ako a számokat beírta. pl: beírja hogy "12" azután rak a program egy ":" -ot így lesz "12:" ezután ír még két számot pl: "45" így lesz "12:45:" és ez után már csak 2 számot tud írni pl: "26" így lesz "12:45:26" és az első helyre ne tudjon 24-nél többet írni a másik kettőhöz pedig 60-nál többet. Légyszives írjátok le, hogy mit kéne írni és hova? vagy ha egy meglévő Visual BAisc programnyelven készült programot át lehet e c#-be konvertálni valahogy? a válaszokat előre is köszi!

2019. dec. 27. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
vótmá
2019. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tudom, de valamiért törölték a kérdést és nem tudom, hogy mi volt az ami le lett írva kommentbe
2019. dec. 27. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1.1. Minden karakterleütés után megvizsgálod a TextBox értékét és ha két számból áll a vége, akkor mögé írsz egy kettőspontot.


1.2. Kitörlöd az utolsó beírt számot, ha nem stimmel, így kvázi olyan, mintha nem engedné beírni.


2. Csináld C#-ban, akkor nem kell átírnod utólag másik nyelvbe.

2019. dec. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
100%
Ez a szép elképzelés alighanem kéjes álom lehet mazochista programozók számára. Én ugyan nem foglalkozom Visual Basickel, de feltételezem, hogy a TextBoxoknak van OnChange eseménye, nyilván erre épülhetne az egész: A TextBox tartalmának minden változtatására menet közbeni, részletekbe menő szövegelemzés kezdődhetne, hogy a számjegyeket vagy a kettőspontokat érintő módosítás/törlés még a kívánalmaknak megfelelően értelmezhető eredményre vezetett-e, mi történjék, ha a felhasználó egy-két szám beírása után kilép az inputból, stb. Ebbe a kissé elfajzott mulatságba én engedelmeddel nem szállnék bele az elemista programozási ismereteimmel, de azt hiszem, a lényeg megvan: Az OnChange eseményre kell megírnod a kezelőrutint. A magam részéről sokkal használhatóbbnak vélem, ha csak a TextBoxból való kilépéskor (gondolom, Visual Basicben is OnEditingDone, vagy OnExit) próbálod meg értelmezni a szöveget: Ha felismerhető a szándék, megfelelő formára javítod, kiegészíted, egyébként pedig egy hibaüzenetben reklamálsz. Ez is éppen elég leleményességet igényel majd, egy percig se tarts attól, hogy a képességeidhez méltatlan ócsításra akarlak rábeszélni.
2019. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akik normális választ adtak annak köszönöm! Azért Sos mert gyorsan meg kéne lenni, hogy hogyan kéne megoldani, de hogy válaszoljak nincsen senki életveszélyben. (max én ha nem tudom ezt megoldani, mert nagy szükség lenne rá) A másik. Nem mondom, hogy írjátok meg helyettem, csak hogy írjátok le, hogy hogyan kéne a megoldás felé elindulni.
2019. dec. 27. 22:53
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem mondom, hogy írjátok meg helyettem"


LOL

2019. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!