Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Basic-ben lehetséges...

Visual Basic-ben lehetséges ez? (többi lent! )

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges e megprogramozni Visual Basic program nyelven, hogy ha van valami (majd bővebben kifejetem) akkor autómatikusan írjon egy ":"-ot? Mert azt akarom megcsinálni, ha a TextBox1 szövegénak a hosszúsága = 2 vel akkor íjon egy ":" ot. Annyi kész van, hogy: If TextBox1.Text.Lenght = 2 Then

(és ide kene irni azt, hogy ugye írjon mögé egy ":" ot) Kérlek írjátok le, hogy melyik parancsal lehet ezt megcsinálni. A normális válaszokat előre is köszönöm!



2019. dec. 28. 12:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

csak tippelek, de mondjuk Textbox1.Text += ":"

vagy

Textbox1.Text = Textbox1.Text + ":"


Remélem ez elég autÓmatikus.

2019. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Írjon egy kettőspontot. De HOVA?
2019. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért írom ki, mert eltűnik mindíg a "sáját kérdéseid menüből".
2019. dec. 28. 12:33
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
Oszt mit gondolsz miért tűnik el?
2019. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Esetleg mi lenne ha betennéd a kérdésed a könyvjelzőid közé?
2019. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
11%
Biztos, hogy kell neked a grafikus felület és a Visual Basic nyelv, ha ilyen alapszintű elméleti hiányosságaid vannak? Egyszerű adatbővítésről van szó... Szerintem jobban járnál, ha a nulláról kezdenéd el tanulni a programozást, mint egyből beugrani a mélyvízbe és tudás híján összekókányolni valamit.
2019. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
TextBox1.Text = TextBox1.Text + ":"
2019. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
#6: Mindenki volt kezdő. Nulláról eljutni egy adott szintre pedig nem csak úgy lehet, hogy elkezd konzolban összegzési tételeket írni. Ne vegyük már el a kedvét csak azért, mert nem profi! Meg honnan tudod, hogy milyen szintre akar eljutni? Miért baj az, ha valaki csak kicsit kísérlezetgetni szeretne vele? Ennyire fáj megírni, hogy TextBox1 = TextBox1 + ":"? Mindezt egy olyan oldalon, ami dedikáltan azlrt jött létre, hogy bármit megkérdezhess, akkor is, ha azt máshol ciki lenne.
2019. dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%

#8: Persze, de akkor mi lesz majd, ha vektorokkal vagy tömbökkel kell dolgoznia? Ha egyszerű adatbővítés nem megy neki, akkor nem gondolom, hogy egyből objektumokkal kell dolgoznia.


Mellesleg egy kezdőtől azért nagyobb alázatot várnék... Mindhárom eddigi kérdése alatt segítettünk neki, amire a válasz egy odaböfögött "nem kell már írni, megoldottam" volt. Ugyanezt kaptam privátban is tőle, amikor elküldtem neki egy teljes megoldást cakk-pakk...

2019. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

#9: Nem vagy a gyámja, sem a "gazdája", hogy ilyenek miatt aggódj. ;) Tudom imádni az ilyen istenkomplexusos tagokat, akik "betegre aggódják magukat" a kérdező fejlődése miatt, de letörne a kezük, ha emberi módon segítenének.

Mi lesz vele a vektoroknál? Mi lenne? Vagy megérti, vagy nem. Aztán vagy kérdez, vagy nem. Bár szerintem ezek után hatszor is meggondolja, hogy itt kérdezzen-e. Ha egyáltalán el akarja érni azt a szintet. Miért kéne lenéznünk azt, ha valaki csak kicsit játszadozni akar, és nem akar mondjuk profi játékfejlesztő lenni? Ha ennyire zavar, hogy egy kezőknek és laikusoknak szánt kérdező oldalon kezdők és laikusok kérdeznek, akkor lehet, hogy nem ezt az oldalt kellene nézegetned. Vagy egyszerűen próbálj meg idegroham nélkül továbbgörgetni, ha egy kérdés nem tetszik.

2019. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!