Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Minecarft cheat-en megjelenő...

Kemediosz kérdése:

Minecarft cheat-en megjelenő üzenet, külső webről, hogyan?

Figyelt kérdés
Egyszer hallottam, hogy meglehetne valósítani azt, hogy egy weboldalon üzenetet küldenek a felhasználók és ez egy bizonyos időközönként megjelenne az "admin" számító gépen futó minecraft cheat-en. Vagy ha lehet tovább lehetne ezt messengerre fejleszteni. Ezt meglehet oldani? És ha igen, hogyan? Én pluginra gondoltam és akkor a játék szerveren futna. A egvalósításban kérném az ötleteiteket, hogyan-mint kezdjek hozzá?

2019. dec. 29. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Az nem cheat (az csalást jelent), hanem chat.

Amúgy igen, jól gondoltad, pluginnel. A bukkit wiki-n van egy jó tutorial, hogy hogyan készíthetsz plugint.

Amit én csinálnék: egy minimalista webalkalmazást, ami egy adatbázisba teszi a weboldalról elküldött üzeneteket.

A plugin meg X időközönként (3-5 másodperc) lekérdezi a legutóbb elküldött üzeneteket. Ezt megoldhatod a webalkalmazásban is, vagy akár a plugin is csatlakozhat direktben az adatbázishoz. Ahogy számodra kellemesebb. És amiket kap, azokat elküldi a chatbe adminként.

Messengerrel ez szerintem nem megoldható, vagy legalábbis elég nehéz. Az elég lezárt rendszer. De pl más chat platformokon, ahol van rendes API (pl: discord, matrix, mastodon) simán megoldható.

2019. dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, valami ilyensmire gondoltam én is, viszont a bukkitos adatbázis kezeléssel vannak problémáim. Tudsz ehhez is valamit ajánlani?
2019. dec. 29. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:
18%
Még él a bukkit?
2019. dec. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem akarsz adatbázist direktben bizgerálni, akkor egy HTTP api-t is lekérdezhetsz.

Mysql eléréshez viszont importálnod kell egy mysql connectort és azt használni. Valahogy így: [link]

2019. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!