Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt hogy lehet leprogramozni...

I.B.T. kérdése:

Ezt hogy lehet leprogramozni pyhtonban?

Figyelt kérdés

Szeretnék írni egy olyan programot, melynek egyik része abból áll, hogy bekér a felhasználótól egy témát, majd a témára jellemző adatokat. Ezt pedig úgy menti el, hogy visszahívható legyen. mintha az ember egy listát csinálni. Addig eljutottam a program ezen részével, hogy be tudok kérni adatokat, és be tudom helyezni egy listába, azonban a listát nem tudom elnevezni. legalábbis nem tudom újra elnevezni, ezt lehetséges megoldani? Azon is gondolkoztam, hogy lehet azt kellene leprogramozni, hogy hozzon létre egy új listát és ahhoz külön kérjen be témanevet, majd a hozzá tartozó adatokat.

Valaki?



2019. dec. 29. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

mi az az újra elnevezés?


a listában keresel majd a feltételnek eleget tevő rekordokat kiírod és meg is van a visszahívás


ha egy fájlba kimented a listát akkor a program újraindítása után is működni fog a visszahívás

2019. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb(de mondom ezt úgy, hogy nem ismerem a pontos igényeket, csak abból tudok kiindulni amit a kérdésben leírtál) ha olyan adatszerkezetet használsz ami kulcs-érték alapú, pl dictionary t, a kulcs lehet string(a téma neve) az érték pedig amit szeretnél, akár egy lista.

Ezt a dictionary t meg elmented ahogy jónak látod.


[link]


Ha ugyanazt a listaelemet szeretnéd több kulcshoz felhasználni akkor más megoldást választanék, de ha ez nem feltétel akkor ez a legegyszerűbb szerintem.

2019. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%
Ügyesen, ügyesenn.
2019. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Uhhhh, amit a második hozzászóló mondott , pont azt keresem!

Köszönöm mindenkinek!

2019. dec. 29. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!