Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg tudom csinálni azt a...

Meg tudom csinálni azt a C++-ban, hogy EGY darab Maximumkiválasztás függvényt meg tudjak hívni egy tömbre és egy 2D mátrixra is?

Figyelt kérdés
Illetve érdemes-e vagy inkább két függvényt kéne írni hozzá? Egy tömb és egy 2D tömb között egy for ciklus különbség van, szóval ötletem sincs, hogyan tudnék a program számára különbséget tenni, hogy hogyan járjon el a két esetben. Ami eszembe jutott, hogy a mátrixból csinálok egy tömböt is, de az nem elegáns és foglalja a memóriát. Kezdő vagyok, szóval bonyolult megoldásokat sajnos nem tudok felfogni még.
2019. dec. 30. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Függvény overload a barátod.

Írsz egy max(int[] sor) függvényt, amiben a tömbben keresel maximumot egy for ciklussal.

Ezen felül írsz egy max(int[][] m) vagy max(matrix m) vagy ahogy akarod nevezni, és ott is elég egy for ciklus, mert:

for(int sor=0; sor<maxsor; sor++){

max(sor);

}

és ebben az esetben ugyanazt a függvényt hasznosítod újra.

2019. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, javítom:

max(sor) helyett max(m[sor]) kell

2019. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Meg.

A kulcs az, hogy nem foglalkozol azzal, hogy milyen adatszerkezet van a háttérben, mert a feladat szempontjából teljesen irreleváns.

A nagyok ezt úgy mondják, hogy "iterátorra implementált algoritmus". (Ez egyébéknt az stl-ben már meg is van valósítva.)

Ami minden iterálható adatszerkezetben közös, hogy:

- Le tudod kérni az aktuális elemét

- Tovább tudsz iterálni a következő elemre

- Meg tudod kérdezni, hogy van-e még hátralévő elem

Így valósítsd meg az algoritmusod és ennek megfelelően add át az 1 vagy 2 dimenziós tömbödet is.

2019. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

#1: Nem nagyon sikerült megértened a feladatot.

Ha overload van az akkor már 2 függvény, nem 1.

2019. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"A nagyok ezt úgy mondják, hogy "iterátorra implementált algoritmus""


Kik azok a nagyok? Sosem hallottam ezt, úgyhogy rákerestem Google-ben is a kifejezésre, magyarul és angolul is és semmit nem találtam.

2019. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5, a 43%-ostól nem láttam még kompetens hozzászólást ebben a kategóriában, ilyen fszságokat nyög be folyamatosan, nem kell foglalkozni vele.
2019. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
:D :D :D :D :D
2019. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

[link]

Tanulgassatok, rátok fér.

Gondolom az IEnumerable interfészről sem hallottatok még .Net alatt, vagy C++-ban a Standard Template Library-ről, lásd: [link]


Érdemes benézni ide, rögtön feloldódik a sokak által emlegetett paradoxon, hogy mindenki programozónak tanul mégis hiány van.

Hát pontosan ezért, mert alapfogalmakkal sem vagytok tisztában.

2019. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Azt linkeljed, hogy ki említ "iterátorra implementált algoritmus"-t te félkegyelmű :D
2019. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mindkét link.

Nem tudsz olvasni?

Váó.

2019. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!