Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az az Agilis szoftverfejles...

Mi az az Agilis szoftverfejleszto?

Figyelt kérdés
Oke, elolvastam a wikipediat, de a gyakorlati jelentoseget nem nagyon ertem, es sok allasnal ez "feltetel"
2020. jan. 3. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Nincs ilyen.
2020. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Olyan szoftverfejlesztő, aki az Agility statra rakta a legtöbb pontot.
2020. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Komolyan kérdezem, szerintem is hülyeség.. én sose ugrálnék egy szóra stb..
2020. jan. 3. 10:44
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Az Agile fejlesztés lényege kb, hogy a klasszikus módszerrel ellentétben nem hónapokig dolgoznak egy szoftveren, amit aztán egy bizonyos fázisban megmutatnak a megrendelőnek, hanem folyamatos az oda-vissza kommunikáció. Szerintem nem annyira a fejlesztői tudást hangsúlyozzák ilyenkor, hanem azt, hogy képes legyél az állandó kapcsolattartásra, zökkenőmentes legyen a visszacsatolás, ilyesmik.
2020. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
2020. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Az agilis fejlesztés az, amikor a megrendelő látja, hogy szépen épül a projektje, ezért naponta beleszól a munkádba, amit az ő kénye kedvére módosítanod kell, majd a 3 hónapos projektet, amit már 1 éve fejlesztitek régen mást csinál, mint amit eredetileg megbeszéltetek és ránézésre még a felénél se jártok.
2020. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden cég maga alakítja ki a fejlesztési stratégiáját, mószertanait.


Már csak azért is, mert van ahol negyven-ötven ember fejleszt, van ahol meg csak három-négy fő jelenti az erőforrást.

Egyes helyeken elkülönül a tervezés a fejlesztéstől, másutt a tervező is aktívan részt vesz az implementációs fázisban, így lehetőség van közvetlen kommunikációra, feedback-re. Másutt ez csak esetleges vagy áttételes.


Van ahol komoly technikai segédlet szolgálja ki a projectet (grafikusok, zenészek, hardver fejlesztők) és van ahol ezt külső forrásból biztosítják, magyarul, megvásárolják.

Mind más és más hozzáállást igényel.

2020. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Agilis egy buzzword, ami nagyon nagy kárt okozott eddig a szoftverfejlesztésnek, amikor nem jól használták, hanem erőlteted. Olyan mint, amikor egy laktózérzékeny aszalt szilvás tejturmix után fingani akar: ha nem figyel oda, fos lesz.


Ugyanakkor nagyon jól működhet, ha okosan használják és nem csak dumálnak róla, hanem szájtépés helyett használják ezeket a módszereket.


Nálunk szájtépés van. És ha valaki nem érti a "szavakat", amiket kitaláltak, vagy rosszul használnak, akkor nem hajlandóak elmagyarázni, mire gondolnak, hanem szükséges a scrumban minden egyes szakszót ismerni és teljesen eltelítetleníti a munkát. Napokig arról beszélünk, hogy mit hogyan kéne értelmezni és nem arról, hogy mit és hogyan csináljunk.


Hatalmas probléma nálunk ez az agilitás.

Csak annál a csapatnál működik, akik nem beszélnek róla, hanem természetes módon használják.


6 csapatban dolgoztam. 1 nél működött ez, a többinél nem. Ellenben nagyjából 80 ember mondott fel emiatt a cégnél, mert nem voltak képesek ezt normálisan használni.


Mindenki azt hiszi, hogy ettől jobb lesz. Aztán elfelejtik azt, hogy emberként kéne bánni mellette és túlóráztatják.


Nálunk ebből állt az EDZSÁLJ.

2020. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
2020. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az agilis fejlesztésben jellemzően a szoftverfejlesztő több minden csinál, mint a klasszikus modellek esetén: kommunikál az ügyféllel, kiveszi a részét a tervezésből és a tesztelésből is.
2020. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!