Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetemre járok, most fogok...

Egyetemre járok, most fogok végezni a 3. félévemmel. Idén nyártól szeretnék dolgozni, viszont szinte mindenhol csak Java juniorokat keresnek errefelé. Nem szeretem a Javat, de muszáj lesz ezek szerint azokat a technológiákat tanulnom?

Figyelt kérdés

Gyakran nézegetem az állásajánlatokat, mindig csak Java juniorokat keresnek, a gyakornoki pozíciók nagyrésze is vagy Java vagy PHP. A Java sem a kedvencem, viszont nagyban hasonlít a C#-ra, ami nálam előny.


Eddig .NET-el foglalkoztam, régebben készítettem pár WinForms alkalmazást még középiskolában, egyetem óta inkább WPF-el desktopra, viszont a webes beadandóimat ASP.NET MVC-vel vagy WebFormsal csináltam. Inkább az MVC, jobban átlátható, ráadásul úgy tudom, hogy azzal foglalkoznak mostanság inkább a cégek.


Én .NET-el szívesen foglalkoznék, de körülbelül 0 juniort keresnek errefelé hozzá. Mit ajánlotok? Kezdjek el a Java technológiákkal foglalkozni inkább, mert C#.NET-el úgy sincs kb semmi esélyem? Még időben lennék bőven nyárig az ott levő technológiákkal ismerkedni, de nem nagyon szeretnék az az igazság.



2020. jan. 4. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Alkalmazkodni kell a munkaerőpiachoz. Ha valóban ekkora a Java és a PHP túlsúlya (én nem tudom), akkor arra kell ráállni.
2020. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
83%

C# fejlesztőt Budapesten is nagyon keveset keresnek, inkább Java. Abból kimagaslóan sokat. De külföldi oldalakon is csak azt olvasni, hogy ha el akarsz helyezkedni, akkor felejtős a dotnet, hanem inkább a Java.

Amúgy nekem se a kedvencem a Java...

2020. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Én elég jól megélek .Net-ből.
2020. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én is szeretnék megélni .Net-ből, de nem túl egyszerű állást találni hozzá, főleg egy juniornak(?) nem :) Legalábbis itt Csongrád megyében.

2020. jan. 4. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Én egy óra buszozásra tőlem két Delphi-állást is találtam, szóval nem igaz az, hogy csak a Java meg a PHP menne. Nyilván vannak mennyiségi eltérések, de "aki keres, az talál".

Bár tanulókat azért elég kevés helyen fogadnak, és ne vedd sértésnek, de okkal. Szerinted pár hónap alatt te mennyire tudnál kompetens Java-fejlesztővé válni? Egyébkébnt milyen szinten állsz? Mert azt jól felsoroltad, hogy melyik frameworköket és melyik nyelveket szereted, de ez még semmit nem mond el a programozói kompetenciáidról. Azt pedig jobb lesz megszoknod, hogy nem csak azzal az egy nyelvvel fogsz találkozni szakmai pályád során, amit tanultál. Legyél nyitott! Programozni tanulj, és ne programnyelvet használni.

Egyébként meg a PHP-t talán a legkönnyebb elsajátítani, ha életedben láttál már valamilyen C-alapú nyelvet.

2020. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gyorsan tanulok és eléggé motivált vagyok, nem is az a probléma, hogy megkéne tanulnom a Java rejtelmeit. A probléma inkább az, hogy én .NET-el szívesebben foglalkoznék, és szívesebben tölteném azzal a szabadidőm, hogy a C#-os technológiák tudását erősítem.


Én is találok 1-2 viszonylag szimpatikusabb céget a közelben, akik C#-al foglalkoznak és juniort/gyakornokot keresnek, de 1-2 cégért nem biztos, hogy megéri az időm ebbe ölni - ki tudja, hogy ténylegesen milyenek, azt meg végképp senki nem tudja, hogy felvennének-e.


Utoljára pl. egy videólejátszót csináltam, ami tudja az alapvető media player funkciókat (start, stop, volume, ilyesmi), és - hasonlóan a VLC-hez - egy .srt fájlból a videóra időzítve odarakni a feliratokat.

Rendesen dokumentálok, átlátható kódokat írok. Amin dolgoznom kell még az a design patternek használata, az egyszerűbbeket gyakran használom, de van még hova fejlődni ott (is) bőven. Mivel foglalkoztam webfejlesztéssel is (főleg az utolsó félévben, sokat kellett), ezért nyilván tudom használni az SQL-t, CSS-t, JavaScriptet, bár JS-ből nem vagyok a legjobb.

Egyébként Java-s programot is csináltam már, az egy Springes kis játék volt, semmi extra, de volt olyan is.


Tudom, hogy egyszerű a PHP, azzal is volt már dolgom, de az annyira unszimpatikus a számomra, hogy biztosan nem fogok azzal foglalkozni. :)

Egyébként C++ is tetszik, az alapjait annak is tudom, de ahhoz még annyi junior pozíciót sem találok errefele, mint a .NET-hez. Mondjuk az tényleg egy nehéz nyelv profi szinten, azt tudom.


Köszi a választ!

2020. jan. 4. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!