Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# statikus osztályban mi...

C# statikus osztályban mi értelme a fieldhez property-t kialakítani, ha úgyis üres a konstruktor bemenete? Milyen felhasználhatósága lehet a property-nek statikus osztályban?

Figyelt kérdés
2020. jan. 20. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A property is lehet statikus.

Ha nem az, akkor nem is fog működni.

2020. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. Azt nem értem, ha úgysem viszek be adatot a konstruktorral, akkor minek?
2020. jan. 20. 10:26
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Inheritance
2020. jan. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Mi köze a konstruktornak a propertykhez?
2020. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi érteleme egyáltalán a statikus osztálynak. :D én sosem használom baromság.
2020. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Alakulnak a válaszok... :D
2020. jan. 20. 17:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Tehát akkor nem akarod/tudod elárulni, hogy mi köze a konstruktornak a propertykhez?
2020. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A konstruktor a belépési pont. Ha a propertyben nincs letiltva a setter, akkor átadja a konstruktor a propertynek az értékeket példányosításkor.

Szeretném tudni, ha nincs példányosítás, akkor minek property. A konstruktor is üres, így nincs mit átadnia. A propertyt elérjük egy objektumból is pl. "Objektum.Property" ezt értem. De ha nincs objektum, mire tudjuk használni a statikus osztály property-ét. Eddig a statikus osztályt mindig csak metódus gyűjteménynek használtam. És igen, kezdő vagyok.

Tudnál példát írni rá?

2020. jan. 20. 18:04
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Statikus osztály használata 'bad practice'.

Ez alól kivétel az, ha segédfüggvények vagy globális konstansok gyűjtőhelye, és az "osztályságot" nem is használod, csak a nyelvi követelmények miatt hozod létre.

Minden más esetben, amikor a statikus osztály valamely tulajdonságára lenne szükséged, használj korrekt megoldást (singleton, sealed, nem publikus konstruktor, stb).

Tehát a válasz a kérdésedre, miszerint mi értelme van a property-nek a statikus osztályban: részemről semmi.

A property-nek sok előnye van, de egyiknek sincs köze a statikus osztályhoz. Azok a modulok pedig, amik egy osztálytól property-t várnak el, azokat úgysem tudod használni példány hiánya miatt.

2020. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Letezik statikus konstruktor(bar nem hasznaljak tul gyakran)

2. Propertynek peldanyositas utan is tudsz barmikor erteket adni, felteve ha engedi.

3. Property ugy viselkedik, mint egy mezo, annyi kulonbseggel, hogy ertekadaskor meghivodik a setter, lekerdezeskor meg a getter resze. Szoval barmire kepes, mint amire egy parameter nelkuli fuggveny, vagy egy parameterrel rendelkezo metodus.

2020. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!