Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP, MySQL. Hogyan kell egy...

PHP, MySQL. Hogyan kell egy <select>-et lekérdezésből feltölteni, majd amit a felhasználó kiválasztott, abból újabb lekérdezést készíteni?

Figyelt kérdés

Készüljetek fel egy eléggé tré kódra, mert már eleve az, ahogy tanultuk, hagy némi kívánnivalót maga után. A webfejlesztés (legalábbis ezen része) engem annyira nem vonz és ahogyan tanították, azzal se épp sikerült felkelteniük az érdeklődésemet...

Ezt csak azért írom...hogy előre tudjátok, gáz kód jön.


https://pastebin (pont) com/ZtcQqiw7


Ahogy a neten rákerestem, valami lambda-kifejezés szerű dolgokat találtam.

Ezt elölről kellene kezdeni, így nem fogom megérteni. Nemsokára egy másik iskolában is tanulom, na majd esetleg ott.


Ha segítetek, mit kell átírnom ahhoz, hogy elérjem a fenti működést, azt nagyon köszönöm! :)


2020. jan. 20. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Első észrevétel, lekérdezésben néhol ev, néhol evjarat van, míg php-ban ev-ként hivatkozol rá. Ezt nézegesd körbe, hogy melyik a helyes, arra írd.


A select köré rakj egy <form method='post'>-ot, majd a küldés gomb után zárd le a form taget.

if (!empty($_POST['action'])) helyett a select értékére keress (ehhez a select-nek adnod kell egy name attribútumot, például <select name='evjarat'> )

A kód elején vizsgáld meg, van-e már POST (if(isset($_POST)))

A többi nagyjából jónak tűnik. (Jó, tudom, mindjárt belémkötnének hogy szűrjük a bemenetet, de ez most tanulás, nem érdemes ezzel is terhelni a kérdezőt)

2020. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"POST (if(isset($_POST)))"


Húúú, ilyet szerintem nem csináltuk :/


Egyébként a javaslataiddal működik is, köszönöm szépen!


Így, ahogy tanultuk, egyébként érteni is nehéz, szinte csak bemagolni lehet, egy nagy káosz.

Végülis annyiból mindegy, hogy ha kell majd, akkor megtanulom elölről, máshonnan, máshogy, illetve a másik suliban úgyis eljutunk idáig.

2020. jan. 20. 18:24
 3/4 A kérdező kommentje:

Még egy kérdést szeretnék. :)


Hogyan kell megakadályozni az SQL injectiont text input-oknál?


A neten megint a cúnya-cúnya lambda-kifejezések :(

2020. jan. 20. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Prepared statement a neve annak ami a legjobb, így keresd.

Ha az túl nehéz, sokat segít a mysqli_real_escape_string is (bár nem mindenható)

2020. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!