Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Xamarin. Forms localization:...

Xamarin. Forms localization: az UWP projekt miért angol, míg az Android szerencsére magyar?

Figyelt kérdés

Resx fájlokat hoztam létre, magyart és angolt, igyekeztem a Microsoft leírását követni.

Most UWP-n angolul jelenik meg, míg Androidon magyarul. (Magyarul kellene UWP-n is.)


Időközben csináltam kisebb fejlesztéseket, a helyzet változatlan. :D


Főleg ezt a leírást követtem:

[link]


Ahol hibázhattam esetleg:

Először a magyart hoztam létre, egyszerűen csak egy Appresources.resx fájlom volt, "public" code generation móddal. Tökéletesen működött.

Pár napra rá elkészítettem az angolt, Appresources.en.resx, egy teszt erejéig átállítottam a Windows-on a régiót. Az UWP angolul jelent meg. Visszaállítottam magyarra, az UWP angol maradt.


Ez alapján a rész alapján:

"At runtime, the application attempts to resolve a resource request in order of specificity. For example, if the device culture is en-US the application looks for resource files in this order:


AppResources.en-US.resx

AppResources.en.resx

AppResources.resx (default)"

variáltam a fájlnevekkel is, de vagy hibát jelzett és nem fordult le, vagy változatlan maradt a helyzet.


El tudok képzelni Xamarin bug-ot is és azt is, hogy valamit nagyon-nagyon félreértek.


Segítséget kérek szépen!


2020. jan. 23. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Resource-okkal együtt kell átnevezni AppResources.hu.resx -hez hasonló valamire. Tehát attól hogy átnevezed, a referenciáknál a régi marad (meg kódban is), és ezért nem fordul, mert nem találja meg.
2020. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most sikerült átneveznem a fájlt, de angol maradt az UWP alkalmazásom.
2020. jan. 24. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!