Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem értem. Le van telepítve?

Nem értem. Le van telepítve?

Figyelt kérdés

Szereztem egy laptopot, és amikor bekapcsolom, a gyártó oldala jelenik meg (gondolom értitek hogy mire gondolok), és ennyit tudok az operációs rendszerről:


Windows 10 Pro (a licenckulcsot a BIOS-ban tárolja)


Ez mit jelent? Le van telepítve a Windows 10? Mit kell tennem hogy működjön?


A válaszokat előre köszönöm!



2020. jan. 26. 12:59
 1/2 CspCsj ***** válasza:
73%

Nem inkább a gyártó logója jelenik meg?

Gyárilag telepített Windows rendszereknél, rendszerint egy rejtett helyreállító partícióról vissza lehet hozni a vásárláskori állapotot.

Ehhez a laptop modellnek megfelelő billentyűkombinációt kell nyomni bekapcsoláskor.


Egyébként a "le van telepítve" kifejezésen azt érted, hogy törölve van?


Ha nincs visszaállító partíció, akkor a hivatalos és ingyenes Windows 10 telepítő innét letölthető:

[link]

2020. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:
81%

@#1: „azt érted, hogy törölve van?”


Valami azt súgja, hogy Kérdező inkább „fel van telepítve” vagy „telepítve van” értelemben gondolta, illetve, hogy ebben az esetben mi a teendő a beindítására – de feltételezem, hogy ilyenkor magától el is indulna a rendszer, tehát vélhetőleg nincs a helyén. Mindez nem oszt, nem szoroz a hozzászólásodat illetőleg, gondolom, csakugyan újra kell telepíteni a gépet az említett módszerek valamelyikével.

2020. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!