Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell beállítani, hogy...

Hogyan kell beállítani, hogy egy változó intervalluma az egész osztályban, bármely függvényben érvényes legyen?

Figyelt kérdés
Például be szeretnék állítani egy órát, nyílván a perc változóm 0 és 59 közé eshet, se több, se kevesebb nem lehet. Na most, egyszer láttam egy példát, hogy valaki ezt a konstruktorban állítja be, de ha van egy függvény, ami szintén a percet manipulálja, ott is megint be kell állítsam külön? Hogy lehet kiküszöbölni, hogy ne kelljen mindenhova bemásolni? Úgy sejtem, hogy minden helyen, ahol az értékeket átállítjuk ott a setter függvényt kell meghívni, amiben már ott a feltétel? Vagy hogyan lehetne ez hatékony?
2020. márc. 9. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:

"Úgy sejtem, hogy minden helyen, ahol az értékeket átállítjuk ott a setter függvényt kell meghívni, amiben már ott a feltétel?" - így


vagy C#-ban propertyt használva


private int _perc;

public int Perc {


get {

return _perc;

}


set {


_perc = value;

if(value > 60 || value < 0)

_perc = 0;


}


és nyilván a Perc-et állítgatod, Java-ban sima setter method

2020. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Osztalyon bellul nem kell setter
2020. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Intervallum tipus (saját), public property
2020. márc. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!