Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » CodeBlocks console lassú...

CodeBlocks console lassú kiírás? C-nyelv (ha számít)

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy amikor futtatom a programot akkor 3-5 másodpercig is eltart mire a végére ér. Régebben ennek töredéke alatt csiálta meg. Nem piszláltam semmit a beállításokban. Most szinte látom a szememmel ahogy oda rakja a karaktereket egymás után. Hogy lehetne ezt felgyorsítani?


A vírusírtón már átengedtem a g++ és a gcc fileokat. Nem tudom, hogy azokat kell-e, vagy még rajtuk kívül mást is.



2020. márc. 14. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem terhelt a CPU? Mennyi mindent írsz ki a konzolra? A konzolra írás eleve lassú művelet, töredék idő alatt lefut a program, ha változókba írod a kiírandó adatokat és a végén egyszerre írod ki.
2020. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent a régebben? Ugyanez az op.rendszer, gép, stb.?

Milyen blokkokban íratod ki, mármint egyenként karaktereket vagy hosszabb stringeket íratsz ki a printf-fel? Nézd meg, kiíratás nélkül mennyi ideig fut. (Ahogy #1 is írta.)

2020. márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a gép is meg a windows is (a frissítéseket leszámítva) Helios 300-as laptop.


Azért gondolom, hogy valami nem stimmel, mert édesanyám sok évvel idősebb gépén egy szemvillanás alatt kiírja a konzol mind azt amit az enyém 4mp alatt.

Azon is win10 van, ugyanaz a verziójú a program is.

2020. márc. 14. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha van vírusvédelem, esetleg kapcsold ki arra az időre. Egy sima Windows-os parancs is ilyen lassan ír ki szöveget? Például egy 'dir /s /b'.

(Valami plusz réteg lehet ott a progi és az op.rendszer között, talán kompatibilitási réteg vagy a vírusirtó figyeli a rendszerhívásokat...?)

2020. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a dir/s/b parancs mondjuk sokkal hosszabb mint az én kis programom, de ettől függetlenül maga a kiiratás sokkal gyorsabb mint a CodeBlocks-on belül.


De akkor mit engedjek át a vírusírtón? Maga a CodeBlocks.exe már át van engedve... Nem tudom mit kéne még.

2020. márc. 15. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!