Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen monitor lenne jobb egy...

Milyen monitor lenne jobb egy több monitoros setup hoz, programozni?

Figyelt kérdés

A koronának köszönhetően itthonról dolgozom.

Egy ideje kezd zavarni, hogy itthon csak 2x21,5 FHD monitorom van és a laptop monitorja a cégnél 24 eseim voltak.

Igaz régebb óta tervezek valami jobbat de most sürgősebb lenne legalább egy fő monitornak.


Eleinte gondoltam lecserélem az egészet 3x4k ra, de nem tudom 27 essel járnék jobban vagy 32-esel, s hogy nem e lenne túl nagy a 32.

Vagy 27 16:9 34 21:9 27 16:9 fő monitor lenne a ultra wide.


De a lényeg most csak egyet akarok :D... hogy kényelmesebben dolgozzak, de viszont nem akarok túl sokat költekezni most,

de azt is akarom,hogy része lehessen a további felszerelésnek ha bővíteni akarom.


Tapasztalatok 27, 32 és ultrawide monitorokkal, programozóként ?


2020. márc. 24. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
27-esből 2 bőven elég :)
2020. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, hogy bennünket kérdezel, elvégre ki más tudhatná nálunk jobban, hogy neked mi felel meg, nem?
2020. márc. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha valaki elmondja neki mi tetszik benne és mi nem, főleg ha programozó, akkor tudni fogom, hogy ez vagy az a tulajdonsága nekem is fog e tetszeni vagy nem. Ha egy képet látsz róla persze szuper meg miden, de más mikor dolgozol is vele, akkor látszik jobban, hogy megérte e, vagy hogy menyire kényelmes a használata kombinálva.


Egy 27 v 32 re mindenképp szükségem van, de az nem tudom, hogy 32 nem e lenne túl nagy ha más monitorokkal használom együtt mellette vagy felette alatta.

A 27 es szerintem még épp olyan ami elfér egy több monitoros rendszerben, de viszont ott értékes sorokat veszítenék mert ott mindenképp kellene növelnem a betűk méretét, a 32 viszont már alapból nagyobb kicsit és kevésbe kell növelni. De mindkettőnek rengeteg előnye van egy sima 21,5 vagy 23,5 ös Full HD val szemben. sokkal több látható sor még akkor is ha növelem kicsit a betű méretet.

Pl. a Samsung gok nál nagyon kevés az ár különbözet ezért is nagy dilemma, hogy vajon jó döntés lenne e a nagyobbik. :)

2020. márc. 25. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!