Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Eddig FreePascalt használtam....

Eddig FreePascalt használtam. Áttértem Python-ra. Azt tapasztalom, hogy a Pythonban megírt programjaim nagyon sokkal (2 ó --> néhány másodperc) gyorsabban futnak. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Sokszor csak "átírom" a progikat, a működésük nem változik. A FreePascal compileres a Python interpreteres. Nagyon nem értem

2020. márc. 25. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ mi az a program. Írj ide egy példár, pascal kód, python kód ugyanarra a a feladatra.
2020. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul írtad meg Pascalra a programot.

Ha az, ami egyik környezetben néhány másodperc alatt lefut, a másikban meg órák kellenek hozzá, az egyet jeelnthet: szoftvertechnológiailag borzasztó a kód. ;)

Egyébként az sem mindegy, hogy az optimalizációnál milyen cél-architektúrát állítasz be, vagy hogy mennyi (felesleges) debug-rutint ágyazol a futtatható fájlba (pl. az integer overflow és range checking azért tud lassítani rendesen), és ezek kombinálva egy nem optimális kóddal eredményezhetik, hogy lassabb lesz a futás, mint egy értelmezett nyelvben.

De amit én tapasztalok, az az, hogy semmi baj nincs a Free Pascal sebességével. Nagyjából 20 éve használom, és egyszer sem futottam bele hasonló anomáliákba, sőt...

Egyébként nagyban megkönnyítené a dolgunkat pár példakód, ami Pascalban szerinted jóval lassabban fut le. Mert így csak vaktában találgatunk.

2020. márc. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Olyat tudok elképzelni, hogy egy nagy tömb rendezésére megírja valaki a saját kis buborékrendezését Pascalban, pythonban meg egyszeeűen meghívja a sort metódust. Ott elképzelhetőek ekkora különbségek, de ennek semmi köze a Pascal/Python vagy fordított/értelmezett vitához.
2020. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Meg van a gond. Hibás CSV readert (CSVDocument) használok (vagy rosszul használom). az zabálja az időt, ha annak az olvasási idejét leveszem, akkor szinte azonos idő alatt futnak (a diskWrite határozza meg a futást). Egyébkén 1988 óta használok pascalt (Turbo Pascal később FPC).

Amire nekem kell (CSV feldolgozás) a Python frappánsabbnak tűnik. Nagyobb, vagy ablakozós feladatra azért a Lazarus verhetetlen.

2020. márc. 27. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!