Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A system (CLS) és a system...

A system (CLS) és a system (pause) -on kívűl még miket írhatnék a zárójelbe?

Figyelt kérdés
Most tanulok C-ben programozni viszont valamiért googleben nem sikerült megtaláljam a választ, hogy miket írhatnék még a zárójelbe. Pl hogy kilépjen a programbol és bezárja a parancssort és ehhez hasonlók érdekelnének!

2020. márc. 27. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bármit, amit parancssorban is tudsz használni.


Amit a zárójelek közé beírsz az egy paraméter, nincsen fixen meghatározva, hogy milyen szavakat írhatsz be.


A függvények dokumentációjához az alábbi oldalakat tudom javasolni:


[link]

[link]

[link]

[link]


Pl. geeksforgeeks-en van rá gyakorlati példa is:


"Using system(), we can execute any command that can run on terminal if operating system allows. For example, we can call system(“dir”) on Windows and system(“ls”) to list contents of a directory."


[link]

2020. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

"int system(const char *s)


A system függvény végrehajtásra átadja az operációs rendszernek az s karaktersorozatot. Ha s értéke NULL, akkor a függvény nem nulla értékkel tér vissza létező parancsprocesszor esetén. Ha s értéke nem NULL, akkor a függvény visszatérési értéke a gépi megvalósítástól függ."

Forrás:

B. W. Kernighan – D. M. Ritchie

A C programozási nyelv

Műszaki Könyvkiadó, Budapest, 1994

ISBN 963 16 0552 3


"7.20.4.6 The system function


Synopsis

#include <stdlib.h>

int system(const char *string);


Description

If string is a null pointer, the system function determines whether the host environment has a command processor. If string is not a null pointer, the system

function passes the string pointed to by string to that command processor to be executed in a manner which the implementation shall document; this might then cause the

program calling system to behave in a non-conforming manner or to terminate.


Returns

If the argument is a null pointer, the system function returns nonzero only if a command processor is available. If the argument is not a null pointer, and the system function does return, it returns an implementation-defined value."

Forrás: C99 szabvány tervezete [ [link] ]


szóval hogy mi kerül a system függvény paraméterébe, az az operációs rendszertől függ - Windows esetén:

[link]

2020. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!