Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit jelent az hogy metódus?

Mit jelent az hogy metódus?

Figyelt kérdés

Tehát vannak eljárások amik végrehajtanak valamit amit beleírunk, és függvények amik visszaadnak egy értéket (return).


Eljárás: public static void kiir(opcionalis be)

Függvény: public statinc bool eldont(opcionalis be)


Ezt a kettőt hívjuk összefoglaló néven metódusoknak. Tehát az eljárások és függvények metódusok.


Ezt írtam egy dolgozatban de nem lett elfogadva. Pedig én azt hittem ez így van, tényleg fogadni is mertem volna rá. Ebből mi nem igaz, vagy akkor mi a metódus? (C# doga ha fontos a nyelv)


2020. márc. 31. 13:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A tanár milyen definíciót adott meg? Többször találkoztam már vele, hogy ekvivalens definíciókat nem fogadnak el, mert nem azt hangsúlyozza, ami a tanár számára fontos.

wiki-n egyébként ezt találtam és szerintem korrekt:


A metódus (avagy tagfüggvény) olyan eljárás vagy függvény, amelyet az objektumon belül deklarálunk mivel szorosan kapcsolódik az objektumhoz.


Korábban kiemelték már, és úgy tűnik ott hibáztál, hogy egy objektumhoz kötődő dologról van szó. Mert az eljárás, függvény, lehet gazdátlan, globális környezetű is.

2020. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ha megismételjük a dogát (sokszor előfordul) vagy a köviben is benne lesz akkor tuti azt használom, köszi!
2020. márc. 31. 20:45
 13/14 anonim ***** válasza:
2020. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%
Ezektől a tanároktól tudnék a falnak menni, kicsit is komplexebb feladatnál csak vakarják a fejüket, de ilyen fszságokon tudnak problémázni. Tipikusan az a fajta, amelyik pontlevonást ad ha a*b helyett b*a t írsz, csak mert nem úgy vettétek az órán - és ugye azt mindenki tudja, hogy a programozást bemagolni kell. Amikor dolgozni fogsz senkit sem fog ez érdekelni, akármelyik kifejezést használod rá érteni fogja az összes programozó.
2020. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!