Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Entity Framework Core több...

Entity Framework Core több tábla egy adatbázisban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Linkelt videó alapján szeretnék létrehozni adatbázist, majd benne táblát Entity Framework Core-ban:

https://www.youtube.com/watch?v=C5cnZ-gZy2I

Kb. 2:39:00-tól van.

Létrehoztam a modelt, megadtam miket szeretnék az adatbázisba, ApplicationDbContext is megvan, majd Tools->PackageManagerConsole: add-migration AddDataToDatabase, majd update-database.

Tökéletesen működik.

Viszont én szeretnék még egy táblát. Létrehoztam neki is egy modelt, megadtam az adatokat, amiket szeretnék a táblába, kb. mint a videóban, pl: public string name { get; set; }, stb.

A kérdésem az lenne, hogy ugyan ilyen logikával létre lehet hozni egy második táblát, mint az elsőt csináltam az ApplicationDbContext-ben?

Eddig ugye ez volt benne:

public DbSet<Worker> Workers { get; set; }


Viszont ha én beírom alá a második táblát, amit szeretnék, pl.:

public DbSet<Worker2> Workers2 { get; set; }


Majd add-migration AddDataToDatabase, ezt a hibaüzenetet kapom:

The entity type 'DisplayFormatAttribute' requires a primary key to be defined. If you intended to use a keyless entity type call 'HasNoKey()'.


Mit rontok el? [Key] ugyan úgy ott van az ID-k előtt, mint a videóban az első prop előtt. Bármilyen segítség jól jön. Gugli nem volt a barátom most :(


2020. ápr. 2. 19:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg van egyszerűbb módja adatbázis+táblák létrehozásának? Amivel egyszerre létre tudom hozni az összes táblát, amit szeretnék?
2020. ápr. 2. 19:16
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]


Így szerintem érthetőbb a problémám, illetve, hogy miket hegesztettem itt össze.

2020. ápr. 2. 22:28
 3/3 A kérdező kommentje:

Azért jó nagy gepárd vagyok én is...


public EmailAddressAttribute email { get; set; }

2020. ápr. 4. 03:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!