Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy random név kiválasztó...

Ricsirics98 kérdése:

Egy random név kiválasztó programot szeretnék csinálni, hogyan?

Figyelt kérdés

Bővebben az lenne a kérdés, hogy egy sorsoló programot szeretnék, ami a következő képen nézne ki.

[link]

Ehhez hasonlóan annyi, hogy egy oszlopot szeretnék, benne nevekkel kb 150-200 db név és végipördülne 1x vagy 2x teljesen és utána választana egy random nevet. A végén egy ablakban megjelenne, hogy a győztes és a kiválasztott név + egy animált konfettirobbanást is elképzeltem oda.

Console applicationba a kódot megtudtam írni, hogy beolvassa az excel táblázatot és kiválasztjon egy random nevet, de a grafikai megvalósításnál azt se tudom, hogy hol kezdjem. Bárkinek bármi tipp?



2020. ápr. 13. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nagyon egyszerűen meglehet oldani, annyi az egész, hogy egy tömbben feljegyzed az összes nevet, a tömb egyik véletlenszerűen generált indexű elemére hivatkozva kiíratod. Például egy weboldalon javascripttel ez így nézne ki:


var names = ["Viktor", "Éva", "Ádám", "Marci", "Péter"];


alert(names[Math.floor(Math.random() * names.length)]);


(Ugye nyilván felfelé kerekítjük a random számot, mivel a sorrend 0-tól kezdődik, és 0-szor valami az mindig 0.)

2020. ápr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az animáció meg megint csak annyi, hogy mondjuk letöltesz egy gifet, amit egy függvénybe foglalva előhívsz, illetve persze ezt a függvényt azután hívod meg miután megvan a név.
2020. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!