Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási fajták...

Milyen programozási fajták vannak, és melyik mire jó?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok ehhez, de már nagyon régóta érdekel ez a téma, de akármikor hozzáfogtam, nem jutottam kb. sehova, mert jóformán azt sem tudtam, hogy mit is csinálok.

Le tudná valaki írni a főbb programozási nyelveket és azt, hogy melyik mire jó?

Melyik a leghasznosabb és melyiket a legkönnyebb megtanulni?

Illetve egy gimiben matek-infó szakon mit tanítanak infóból? Mert gondolom, ott is tanulunk valamilyen programozási nyelvet. Ez azért érdekelne, mert most megyek középiskolába, és van egy kevés esélyem, hogy felvesznek egy ilyen osztályba.


2020. ápr. 14. 01:41
 1/5 Bazsesz96 ***** válasza:
47%

Szia!


Én szeptemberben kezdtem tanulni Computer Science-t, ezen a szakon Java-ban írunk programokat végig, szerintem ez a nyelv nagyon kezdő barát és ha szeretnél programozni akkor ezt kezd el tanulni. Ott van még az C#, C++, C , JavaScript, Python, HTML, CSS stb... amit még ajánlok az a Python a Java után. A C-és nyelveket tudomásom szerint inkább a mechanikai célokra használják mint például : autógyártás, autóprogramozás. Phython-t használják például bankok rendszerének , Java-t játékok, phone appok. HTML és CSS meg weblapok és azok scriptjei.


De mindezt nem magyarországon tanulom, ugyhogy nemtudom hogy ott mit hogy tanítanak, azt tudom hogy otthon egy infó óra katasztrófa...


Itt egy link Java programozáshoz, ebbe tudsz írni programokat

[link]


Találsz egy rakatnyi videót Java Learning-ről youtubeon, de inkább vegyél egy könyvet és úgy tanuld meg, vannak olyanok amikbe vannak gyakorló feladatok is

2020. ápr. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2020. ápr. 14. 03:49
 3/5 anonim ***** válasza:

"HTML, CSS"


Programozás? Mesélj még kérlek..... és 100%-osan hasznos válasz?

2020. ápr. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"C-és nyelveket tudomásom szerint inkább a mechanikai célokra használják"


Mechanikai? Tudod az mi?


Jó gondolat lenne...


Úgy mondanám hogy: Hardware közeli, illetve ha a gyorsaság a lényeg.

2020. ápr. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanulgatni lehet de C++ nyelvvel nem ajánlom a kezdést. Mint ahogy a biciklizést sem a Tour de France-al kezded. Könnyen eltántoríthat a programozástól. A Java tényleg jó lehet kezdő nyelvnek de fontos hogy a tananyag a fő nyelvi elemeket mutassa be és csak utána ásson bele a részletekbe, mivel sok oktató anyag (köztük professzionális könyvek is) elvesznek a részletekben mielőtt még teljesen elmagyaráznák a lényeget.
2020. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!