Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Cygwinben lehet valahogy...

Cygwinben lehet valahogy g++-szal fordítani, hogy mondjuk másik számítógépre átmásolva a futtatható programot, ne hiányolja a cygwin dll fájljait?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 17. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A Cygwin egy keretrendszer, nem egyszerűen egy IDE. Gyakorlatilag a lefordított .exe szempontjából majdnem olyan, mintha egy oprendszer lenne. És ha belegondolsz, Windows alatt sem fog minden futni, ha nincsenek meg az oprendszer fájljai. ;)

Szóval: nem, nem lehetséges. Vagy legalábbis bizonytalan kimenetelű mókolás nélkül nem. Ha Cygwinben fejlesztesz, akkor Cygwin alá fejlesztesz.

Esetleg tehetsz egy próbát, hogy statikusan linkelje a futtatható fájlba a könyvtárakat, de sok reményt nem fűzök hozzá.

2020. ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem mindig olyan kép volt a fejemben a cygwinről, hogy linuxos stílusban, de windowsra lehet benne fejleszteni. Mondjuk most találtam valamit, amit majd kipróbálok: [link]
2020. ápr. 18. 03:33
 3/4 A kérdező kommentje:

Megtaláltam. A mingw-s g++-t kell telepíteni a cygwinen belül.

[link]

2020. ápr. 18. 04:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha pedig mindkettő (sima g++ cygwinben és a mingw g++) telepítve van, akkor mingw32-g++ forrasfajl.cpp -o futtathato_program_neve.exe paranccsal lehet cygwin1.dll-től független progikat fordítani.
2020. ápr. 18. 04:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!