Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#ban program, amely N elemet...

C#ban program, amely N elemet tartalmazó tömbről megmondja, hogy a szomszédos elemek között mekkora legnagyobb különbség! N elemet tartalmazó tömbről megmondja, hogy melyik két eleme között legkisebb a különbség?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 24. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen
2020. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:
Mi a te elképzelésed? Hol ütköztél problémába? Hol nézhetjük meg az eddig elkészült kódodat?
2020. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, igazából megtudnám csinálni, de nem értem, hogy mi az hogy N elemű?! Meg ha pl generálok 100-ig random számokat és pl az első két szám 3 és 8, akkor hogy kellene megcsinálni azt, hogy mindegyiknél ugye a nagyobból vonja ki a kisebbet, majd mentse el, és ezek közül már ki tudom keresni a legkisebbet meg a legnagyobbat, aztán meg a második szám és a harmadik vizsgálata jön...
2020. ápr. 25. 08:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell a nagyobból vonni a kisebbet, kivonod az egyikből a másikat és abszolútértéket nézel.
2020. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:

"...nem értem, hogy mi az hogy N elemű?!"

Az "N elemű" csak annyit jelent, hogy tetszőlegesen választott elemszámú -- vagyis a módszer szempontjából legyen mindegy, hogy az N történetesen négyet vagy ezerkétszáznyolcvanhetet jelent-e. Ha megmaradunk a randomszámos feltöltés helyénvaló gondolatánál, akkor a legtisztább ügy, ha a program elején bekéred N értékét, és utána annak alapján hozod létre az ilyen méretű tömböt. Ez -- némely egyéb nyelvektől eltérően -- C#-ban minden bonyodalom nélkül megtehető. És ezek után nem "pl 100-ig", generálsz számokat, hanem pont annyiszor, amennyit a felhasználó kért, mert annyi fér bele.


"az első két szám 3 és 8, akkor hogy kellene megcsinálni azt, hogy mindegyiknél ugye a nagyobból vonja ki a kisebbet"

Nagyon helyesen vetted észre, hogy itt az eredmény szempontjából nem mindegy, hogy a kisebbet vonod ki a nagyobból, vagy fordítva. Mindenesetre javaslom, hogy mégis végezd el mindkettőt, és elemezd, miben áll az eltérés, és hogyan lehetne orvosolni anélkül, hogy vizsgálgatnod kéne, melyik volt a kisebb, melyik a nagyobb.


"majd mentse el, és ezek közül már ki tudom keresni a legkisebbet meg a legnagyobbat..."

Én innentől fogva nem tudom követni, hogy mit mentesz hová, miben keresed a legkisebbet-legnagyobbat, és utána miféle újabb számokat akarsz venni, de ennyi alapján is bátran elkezdheted megírni, aztán majd be-besegítünk menet közben.

2020. ápr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:

Ó, kicsit elkávézgattam az időt, közben #4 ellőtte a poént... ami nem jelenti azt, hogy már tudod is, hogyan kapod meg C#-ban az abszolútértéket, de majd utánajársz. Addig is megkerülheted például így:

if (kulonbseg < 0) kulonbseg *= -1

2020. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát, így mostmár értem!
2020. ápr. 25. 16:17
 8/8 tabaki ***** válasza:

Én azért továbbra is kíváncsi volnék rá, hogy mit hozol össze. Nem, mintha én olyan nagy spiller lennék a programozásban, de ezt a progit sikeresen megírtam, és az előző hozzászólásodra alapozott gyanúm szerint esetleg még tudnék igazítani a tiéden. Ha elszánod magad a bemutatásra, ne a Gyakorira írd, hanem valamelyik kódmegosztó oldalra, ide pedig csak a linket másold be. C#-ra ez például egy szokásos oldal, amelyen rögtön ki is próbálható a kód:

[link]

Ez meg csak a közzétételre alkalmas, de a kezelése még egyszerűbb, és akár előnyének is tekinthető, hogy néhány napon belül rendszerint eltűnik róla a feltöltött anyag:

[link]

2020. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!